Haberler

Turkcell Taahhüt Sorgulama

Başlıklar

Turkcell Taahhüt Sorgulama ve Turkcell Cayma Bedeli hesaplama hakkında merak edilenlerin cevabı. Faturalı hat kullanan aboneler ya da cihaz kampanyasına katılan aboneler için detaylı bilgi. Sorgulama yapmak isteyenler için; turkcellden Taahhüt Sorgulama nereden yapılır nasıl öğrenebilirim taahhütten çıkma sonucunda ne olur yıllık abonelik sözleşmem fesih olur mu? ve Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme ve hesaplama nasıl yapılır? detaylı bilgi. Türkiye’de en iyi operatör deyince akla gelen ilk operatör Turkcell, doğal olarak en çok taahhüt de yine bu operatörde yapılıyor. Taahhüt ya da cihaz kampanyası bozacak olan müşteriler ise sorgulama nasıl yapılır ya da faturadan cayma bedeli nasıl yapılır kontrat bitmeden ayrılmak mümkün mü gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak için bu makalemizden faydalanabilirler.

Aboneler kullandığı faturalı tarifeden indirim almak için taahhüt yaparlar. Taahhüt yaptıklarında ise belirlenen süre içerisinde o tarifeden çıkış yapmamaları gerekir. Eğer belirlenen süreden daha önce taahhüdü bozup faturasız hatta ya da farklı bir operatöre geçerlerse cayma bedeli ödemeleri gerekir.

Yani aboneler taahhüt yapıp indirimden faydalanıyorlar, fakat taahhüdü zamanından önce bozarlarsa aldıkları indirimi ve eğer varsa hat vergilerini çıkacak olan son faturada topluca ödemeleri gerekiyor.

Turkcell Cayma Bedeli Sorgulama

Turkcell cayma bedeli sorgulama, faturalı hattan faturasız hatta geçecek olan abonelerin ve cihaz kampanyasını sonlandıracak Turkcell müşterilerinin sıklıkla aradığı şeylerdendir. Cayma bedeli sorgulama işlemi için alt başlıklardaki adımları uygulamanız gerekir. En net yanıtı Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak edinebileceğinizi unutmayın.

Taahhüt sorgulama ve taahhüt iptali , taahhüt ne zaman bitecek gibi soruları da yine müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile cayma bedeli sorgulama yapmadan taahhüdünüzü bozmayın.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır

Turkcell Taahhüt Sorgulama
Turkcell Taahhüt Sorgulama

Turkcell Taahhüt Sorgulama: Kullanmış olduğunuz tarifenin taahhüdünün ya da cihaz kampanyası sözleşmesinin ne zaman sona erdiğini, yani kampanyanın ne zaman bittiğini öğrenmek için birden fazla yol bulunuyor.

Bu yöntemleri aşağıdaki şekilde listeleyebiliriz;

 1. Yakınınızdaki Turkcell cep merkezine giderek, tarifenizin ya da cihaz kampanyanızın ne zaman bittiğini, taahhüt bozma bedelini ve paketiniz ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabını alabilirsiniz.
 2. Cep merkezine uzak bir konumdaysanız ya da gitmek istemiyorsanız mobil cihazınızdan müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşmek için Turkcell hattınızdan 0532 532 00 00 ya da 532’yi arayarak , müşteri temsilcisine bağlanabilir, öğrenmek istediklerinizi müşteri temsilcisine sorabilirsiniz.
 3. İsterseniz mesaj yoluyla (Turkcell taahhüt sorgulama kodu ) tarifenizin taahhüdünün ne kadar kaldığını sorgulama yapabilirsiniz. TARİFE yazıp, 2222’ye kısa mesaj göndererek tarifeniz ve kullandığınız paketlere dair merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
 4. Turkcell.com.tr‘den taahhüt sorgulama yapmak için, telefon numaranız ve şifreniz ile hesabınıza girmeniz gerekir. Yine buradan da hattınız ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.
 5. Son yöntem olarak, Turkcell’in Dijital Operatör uygulamasından da sorgulama yapabilirsiniz. Dijital operatör uygulamasını Google Play ve App Store’dan telefonunuza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell cayma bedeli nasıl öğrenilir ?

Turkcell Taahhüt Sorgulama: Kullandığınız hattınızı kapatmak ya da paketinizi değiştirmek istediğinizde ödeyeceğiniz cayma bedeli, taahhüt sürenize, taahhüt sürenizin bitimine ne kadar bir süre kaldığına göre değişiklik gösterir. Ayrıca aldığınız indirime bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Turkcell cayma bedeli nasıl öğrenilir? Cihaz ya da tarife taahhüdü olan aboneler için bu işlemi nasıl yapmaları gerektiğine dair bilgiler burada.

Cayma bedeli olarak ne kadar ödeme yapmanız gerektiğinin detayını Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden öğrenebileceğiniz gibi Turkcell’in internet sitesinden de cayma bedelini sorgulayabilirsiniz. Turkcell’in resmi sitesi veya cep uygulamasından sorgulama yapın.

Hesabım giriş yapın sonra kullanım detayları kısmına giriş yapın. Sol kısımda bulunan Paketlerim ve Tarifelerim butonuna dokunun. Açılan sayfadan detaylı bilgiler kısmında ayrıntılı olarak cayma bedelini kontrol edebilirsiniz.

Turkcell Fatura Taahhüt Cayma Bedeli 2024

Turkcell Fatura Taahhüt Cayma Bedeli

Yukarıda da belirttiğimiz gibi cayma bedeli taahhüdünüze göre değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak; kampanya ile aylık 40 TL indirim aldığınızı var sayalım.

Yaklaşık 6 ay sonra hattınızı kapatmak isterseniz 40 x 6 = 240 TL taahhüt cayma bedeli ödersiniz. Eğer varsa hat vergileri de buna ek olarak çıkacak olan son faturanıza eklenir.

Bu nedenle gerek yeni bir tarifeye geçiş yaparken gerekse kullandığınız tarifeden çıkış yapmak istemeniz durumunda ‘cayma bedelini’ mutlaka öğrenmeniz gerekir. Turkcell taahhüt bozma bedeli ne kadar sorusunun yanıtında, faturaya ek alınan cihazlar, indirimler ve vergiler belirleyici rol oynamaktadır.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama Nasıl Yapılır

Turkcell taahhüt bozma bedeli diğer adı ile cayma bedeli hesaplama hakkında bazı detaylar verecek olursak. Cayma bedeli size yapılan indirimlerin toplu şekilde geri alınması durumuna denir. Ayrıca fatura üzerine alınan cihazın kalan ücretinin tamamını ödeme durumudur. Eğer siz taahhüt yaparak 1 yıl kalma sözü verirseniz size bu süre için indirimler yapılır. Caydığınız zaman size yapılan bütün indirimler toplu şekilde talep edilir.

 • İndirim alınan süre (Kaç ay kullanıldığı)
 • Devlete ödenmesi gereken vergiler
 • Varsa cihaz ücreti
 • Hizmet bedeli

Yukarıda listede cayma bedeli hesaplanırken bakılması gereken şeyler sıralandı. Ayrıca sözleşme imzalarken size başka ücretlerde çıkabilir. Örneğin bazı aboneler taahhüt bozma cezası alırlar. Ayrıca Turkcell taahhüt sorgulama çok sık yapılmamalıdır.

Turkcell Cayma Bedeli Hesaplama

Turkcell taahhüt biterse cayma bedeli hesaplama nasıl yapılır? Faturalı hattan çıkarken Turkcell paketten cayma bedeli nasıl öğrenirim hesaplama nasıl yapılır taahhütüm bitmeden hat taşıma yaparsam cezası var mı? Faturasıza geçiş için cayma bedeli hesaplamayı basitçe bu haberimizde anlattık. Faturalı bir hat kullanırken ya da hat üzerine telefon aldığınızda ya da taahhütlü bir paket kullanırken erken çıkış yaparsanız cayma bedeli yansır. Detayları açıklayacak olursak;

 • Tarife ücreti,
 • Yeni bir hat aldıysa yeni hat ücreti,
 • Telsiz kullanım ücreti,
 • Taahhüt bozma iptal etme bedeli,
 • Varsa aşım ücreti şeklinde hepsi toplanır ve çıkacak olan son faturaya yansır.

Dijital Operatör ile Taahhüt Sorgulama

Turkcell Dijital Operatör ile Taahhüt Sorgulama

Turkcell taahhüt bozma bedelini öğrenmek isteyenler isterlerse Dijital Operatör uygulamasına giriş yapıp taahhüdün kalan süresini öğrenerek ortalama olarak ne kadar ödeme yapmaları gerektiğini öğrenebilirler. Dijital Operatör uygulamasına giriş yapıp tarifelerim alanında ödediğiniz ve kalan taahhüt süresini ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Ne Zaman Bitiyor Nereden Öğrenilir?

Faturalı hat kullanan aboneler ve cihaz alan aboneler taahhüt ne zaman biter öğrenmek istiyorlarsa yukarıdaki bilgileri kullanarak taahhüt sürelerini ve ne kadar kaldığını sorgulayabiliyorlar. Sorgulama sonucunda taahhüdü hemen bozarsanız ödemeniz gereken miktarı da hesaplayabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama yapmak için müşteri temsilcisi ile görüşün.

Taahhüt Bozma Cezası Öğrenme

Taahhüt Bozma Cezası Öğrenme

Taahhüt bozma cezası öğrenmek için yukarıda belirtilen kriterler ile kendinizde hesaplama yapabilirsiniz. İsterseniz Müşteri hizmetlerini arayarak taahhüt bozduğumda ne kadar ödeme yapmam gerekiyor? diye sorup detaylı bilgiyi temsilciden de öğrenebilirsiniz. Bu sayede en net bilgiye daha hızlı ulaşmış olursunuz.

Turkcell Taahhüt Bitiş Tarihi Öğrenme – Nasıl Sorgulanır

Sorgulama yöntemi olarak birden fazla yöntem kullanılabilir. Bunlar müşteri hizmetleri, cep merkezleri, sms yoluyla, internet sitesi üzerinden ve dijital operatör uygulamasını kullanarak şeklinde sıralayabiliriz. Taahhüt bozmadan önce kesinlikle bozmanız halinde ne kadar cayma bedeli ödemeniz gerektiğini öğrenmenizde fayda var. Aksi halde taahhüt bozulduğunda çıkacak olan faturada sürpriz bir cayma bedeli ücreti ile karşılaşabilirsiniz. Turkcell sözleşme biterse ve yenilenmezse mevcut tarifenizi çok daha pahalı halde kullanırsınız.

İlginizi Çekebilir: Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Birçok abonenin mağdur olduğu söylense de şu da bir gerçektir, operatörler sizlere sunduğu taahhüt de ne kadar indirim aldığınızı ve erken çıkış yapmanız halinde yapılan indirimlerin geri alınacağını açıkça belirtirler. Sizler taahhüt bitmeden çıkış yaparsanız bu ücreti geri ödeyeceğinizi kabul edersiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur ?

Turkcell taahhüt verip ardından farklı bir operatöre geçmek istediğinizde ya da faturalıdan faturasıza geçiş yapmak istediğinizde cayma bedeli de çıkacak olan faturaya eklenir. Cayma bedeli son fatura ile birlikte toplu olarak talep edilecektir. Eğer siz cayma bedeli ödemek istemezseniz, faturayı da ödememiş olursunuz böyle durumlarda Turkcell yasal işlem başlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu