Haberler

Turkcell Puan Sorgulama [code_snippet id=5 php=true] Telefon Puan Öğrenme ve Yükseltme

Başlıklar

Turkcell kaç puanım var diye sorgulama ve uygulamadan Turkcell birikmiş Puan öğrenme, puan hesaplama nasıl ve nereden sorgulanır puanlarımı nasıl öğrenebilirim biriken puanımı öğrenmek istiyorum nasıl öğrenirim gibi aklınıza takılan her şeyin yanıtı burada. Akıllı telefon alırken yani fatura üzerine taksitli telefon almak istediğiniz zaman cihaz puanına göre satın alabiliyorsunuz. Turkcell’de yeterli puan olmadan fatura üzerine telefon satın alma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Cihaz kampanyalarına katılmak için puan en önemli etkendir. Eğer bulunduğunuz operatörde kara listedeyseniz cihaz kampanyasından da faydalanamazsınız. Kampanyalardan yararlanıp fatura üzerine cihaz almak için puanınızı yüksek tutmanız gerekiyor. Bu yazımızda Turkcell puan sorgulama, cihaz puanı öğrenme ve yükseltme hakkında bazı bilgiler paylaştık. Ek olarak güncel hediyeler için Turkcell bedava internet sayfasına da bakabilirsiniz.

Turkcell kurumsal ve bireysel aboneleri faturaları üstüne tarifeye ek cihaz satın alabiliyorlar. Cihaz satın alırken Gsm operatörü tarafından yeterli puanları olup olmadığı kontrol ediliyor. Puan Sorgulama [code_snippet id=5 php=true] yılında da telefon alırken en çok bakılan kriterlerden biridir.

Puan Sorgulama Nedir?

Herhangi bir operatörden akıllı cihaz ya da farklı bir ürünü faturaya ek olarak taksitli bir şekilde almak istediğinizde puan sorgulama yapılır. Puan sorgulama yapılırken ödemeleriniz ve varsa borçlarınız baz alınmaktadır. Operatörler yetersiz puanı olan müşterilerine taksitli ürün satışı yapmamaktadır. Bu nedenle puanı maksimum seviyede tutmak önemlidir.

Operatörler müşterilerin akıllı cihaz alıp alamayacaklarını kontrol etmek için puan ve limit sorgulaması yaparlar. Yapılan puan sorgulaması neticesinde abone puanla hangi cihazları almaya hak sahibi olduğunu öğrenir.

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır [code_snippet id=5 php=true]

Turkcell Puan Sorgulama

Turkcell Cihaz kampanyası puan sorgulama yapacaklar için nasıl yapılabileceğini anlattık. Öncelikle puan bakma işlemi için müşteri hizmetlerini arayabilir, cep merkezlerine uğrayabilirsin. Ayrıca turkcell.com.tr’den cihaz almak istiyorsanız buradan satın almaya çalıştığınızda da yeterli puanınız yoksa uyarı verir.

 1. Turkcell cep merkezlerinden puan sorgulama işlemini yapabilirsiniz
 2. Turkcell.com.tr’den alabileceğiniz cihazları sorgulayabilirsiniz
 3. Müşteri Hizmetlerini arayarak alabileceğiniz cihazları sorgulayabilirsiniz

TURKCELL PUAN NASIL YÜKSELİR?, PUAN NASIL KAZANILIR?

Turkcell’den cihaz almak için puanınızın yüksek olması gerekir. Alacağınız cihaza göre puanınıza bakılır ve uygun durumdaysanız cihaz kampanyasına katılabilirsiniz. Kampanya kapsamında faturanızda tarife ile beraber cihazın da ücretini ödeyerek taksitli telefon alabilirsin. Turkcell Puan Öğrenme ve nasıl kazanılır diye düşünmeden önce.

 • Faturalarınızı zamanında ödeyin
 • Bankalarda ya da buna benzer resmi ya da özel kurumlarda ödenmemiş borcunuzun olmaması gerekir
 • Faturanıza otomatik ödeme talimatı vererek daha hızlı puan yükselmesini sağlayabilirsiniz

Turkcell Puan ile Telefon Alma

Turkcell puan ile telefon almak işte bu kadar kolay. Yeterli puanınız olduğu taktirde sorun yaşamadan faturan üzerine telefon alabilirsin. Fatura üzerine telefonu sadece hattın yasal sahibi alabilir. Hat sahibi Turkcell mağazalarından ya da internet sitesi üzerinden puan ile cihaz satın alabilir.

Satın alınan cihaz ücreti taksit süreci boyunca tarifeye ek olarak faturanıza yansır. Fatura üzerine telefon ya da farklı bir ürün aldığında taksitlere bölünerek her ay faturanızla beraber taksitli ödeme yapmanıza olanak sağlanmış olur.

Turkcell Kara Listeden Nasıl Çıkılır

Turkcell müşterileri cihaz almadan önce, Turkcell puan sorgulaması yapılarak puan öğrenme işlemi gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra cihaz satın alacakların haç statüsü de kontrol edilir. Eğer hat kara listedeyse cihaz satışı gerçekleşmez.

 • Kara listeden çıkmak için mevcut borcunuzu ödemeniz gerekir
 • Daha sonrasında ise Turkcell yetkililerine borcunuzu ödediğinizi ve kara listeden çıkmak istediğinizi belirtin
 • Bu sayede daha hızlı işlem gerçekleşir

Puan Durumu Öğrenme Sorgulama

Turkcell cep merkezinden cihaz almak için işlem yapacağınız zaman ilk olarak puan durumu öğrenilir. Daha sonrasında eğer uygunsanız tarife seçimi ve alacağınız cihaz tek fatura üzerinde birleştirilir. Her ay ödeyeceğiniz fatura miktarı ve kaç ay taksit yapılacağının bilgisi de yine cep merkezinden size aktarılacaktır.

Turkcell Puan ile Ne Alabilirim?

Kampanyadan faydalanıp hangi cihazları alabileceğinizi merak ediyorsanız bunu Turkcell çağrı merkezini arayarak ya da cep merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

Fatura üzerine alınan cihazlar;

 • Laptop
 • Cep Telefonu
 • Tablet
 • Akıllı Saat

Yukarıdaki listede bulunan cihazlar en çok talep gören teknolojik aletlerdir.

Turkcell Fatura Üzerine Telefon Almak

Telefonu fatura üzerine taksitli bir şekilde alabilmek için aşağıdaki özelliklere sahip olmanız gerekir. Ek olarak eğer faturasız hat kullanıyorsanız, taahhütlü bir ürün aldığınızda faturalı hatta geçiş yapmanız gerekmektedir.

 • Yeterli puanınız varsa alabilirsiniz,
 • Hattın yasal sahibi alabilir,
 • Cihaz ücreti her ay faturanıza yansır,
 • Faturalı müşteriler faydalanabilir.

Puan Sorgulama Telefon Almak için

Hattınız üzerine taahhütlü telefon alabilmek için yeterince puanınızın olması gerekir. Yeterli puanınız olmaması durumunda fatura üzerine akıllı cihaz alamazsınız.

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell puan sorgulamanızı ister turkcell.com.tr’den isterseniz de müşteri hizmetlerini arayarak alabileceğiniz akıllı telefonları sorgulayabilirsiniz. Şu an için sms üzerinden sorgulama yapılmamaktadır.

Puan Öğrenme Nereden Yapılır?

Ne kadar puanınız olduğunu yani hangi telefonları alabileceğinizi yine resmi internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Puan Nasıl Yükseltilir?

Eğer yeterli puanınız yoksa faturalarınızı birkaç ay zamanında ödemeniz halinde puanınız hızlı bir şekilde yükselecektir.

Turkcell Puan ile ne yapılır?

Faturanızın üzerine ek olarak taksitli bir şekilde telefon, tablet, akıllı saat ve daha birçok şey alabilirsiniz.

Kara listeden nasıl çıkılır?

Eğer varsa mevcut borçlarınızın hepsini ödemelisiniz. Faturalarınızı da son ödeme tarihinden önce ödemeniz gerekir.

Fatura Üzerine Puan İle Telefon Almak

Faturanızın üzerine her ay taksitli ödeyebileceğiniz şekilde telefon almak istiyorsanız operatörünüzden alabilirsiniz. Tabi bunun için de yukarıda belirttiğimiz gibi puan şartlarına uygun olmanız gerekiyor. Akıllı telefon, tablet ya da Turkcell mağazalarından herhangi bir ürün alırken Puan durumuna çok fazla önem verilir. Bu nedenle hangi operatör olursa olsun, bankalar gibi ödemelerinizi geciktirmeyin.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu