Bildirimlerim

Turkcell Puan Sorgulama – Cihaz Puan Öğrenme ve Yükseltme

20 Ekim 2019
Turkcell Puan Sorgulama – Cihaz Puan Öğrenme ve Yükseltme

Turkcell Puan öğrenme, puan nasıl ve nereden sorgulanır gibi soruların cevabını bir çok kişi bilmiyor. Cihaz alırken yani fatura üzerine taksitli telefon almak istediğinizde cihaz puanına göre satın alırsınız. Turkcell’de yeterli puanınız yoksa fatura üzerine telefon satın alma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Cihaz kampanyalarına katılmak için puan en önemli etkendir. Eğer bulunduğunuz operatörde kara listedeyseniz cihaz kampanyasından da faydalanamazsınız. Kampanyalardan yararlanıp fatura üzerine cihaz almak için puanınızı yüksek tutmanız gerekiyor. Bu yazımızda Turkcell puan sorgulama, cihaz puanı öğrenme ve yükseltme hakkında bazı bilgiler paylaştık.

Turkcell aboneleri faturaları üzerine tarifeye ek cihaz satın alabiliyorlar. Cihaz satın alırken Gsm operatörü tarafından yeterli puanınızın olup olmadığı kontrol ediliyor. Turkcell Puan Sorgulama 2020 yılında da telefon alırken en çok bakılan kriterlerden biridir.

TURKCELL PUAN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell Cihaz kampanyası puan sorgulama yapacaklar için nasıl yapılabileceğini anlattık. Öncelikle puan sorgulama işlemi için müşteri hizmetlerini arayabilir, cep merkezlerine uğrayabilirsin. Ayrıca turkcell.com.tr’den cihaz almak istiyorsanız buradan satın almaya çalıştığınızda da yeterli puanınız yoksa uyarı verir.

 • Turkcell cep merkezlerinden puan sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

TURKCELL PUAN NASIL YÜKSELİR?, TURKCELL PUAN NASIL KAZANILIR?

Turkcell’den cihaz almak için puanınızın yüksek olması gerekir. Alacağınız cihaza göre puanınıza bakılır ve uygun durumdaysanız cihaz kampanyasına katılabilirsiniz. Kampanya kapsamında faturanızda tarife ile beraber cihazın da ücretini ödeyerek taksitli telefon alabilirsin.

 • Faturalarınızı zamanında ödeyin
 • Bankalarda ya da buna benzer resmi ya da özel kurumlarda ödenmemiş borcunuzun olmaması gerekir
 • Faturanıza otomatik ödeme talimatı vererek daha hızlı puan yükselmesini sağlayabilirsiniz

TURKCELL PUAN İLE TELEFON ALMA 2020

Turkcell puan ile telefon almak işte bu kadar kolay. Yeterli puanınız olduğu taktirde sorun yaşamadan faturan üzerine telefon alabilirsin. Fatura üzerine telefonu sadece hattın yasal sahibi alabilir. Hat sahibi Turkcell mağazalarından ya da internet sitesi üzerinden puan ile cihaz satın alabilir.

Satın alınan cihaz ücreti taksit süreci boyunca tarifeye ek olarak faturanıza yansır.

TURKCELL KARA LİSTEDEN NASIL ÇIKILIR?

Turkcell müşterileri cihaz almadan önce puan sorgulaması yapılır. Bunun yanı sıra cihaz satın alacakların haç statüsü de kontrol edilir. Eğer hat kara listedeyse cihaz satışı gerçekleşmez.

 • Kara listeden çıkmak için mevcut borcunuzu ödemeniz gerekir
 • Daha sonrasında ise Turkcell yetkililerine borcunuzu ödediğinizi ve kara listeden çıkmak istediğinizi belirtin
 • Bu sayede daha hızlı işlem gerçekleşir

TURKCELL PUAN DURUMU ÖĞRENME – SORGULAMA

Turkcell cep merkezinden cihaz almak için işlem yapacağınız zaman ilk olarak puan durumu öğrenilir. Daha sonrasında eğer uygunsanız tarife seçimi ve alacağınız cihaz tek fatura üzerinde birleştirilir. Her ay ödeyeceğiniz fatura miktarı ve kaç ay taksit yapılacağının bilgisi de yine cep merkezinden size aktarılacaktır.

TURKCELL PUAN İLE NE ALABİLİRİM?

Kampanyadan faydalanıp hangi cihazları alabileceğinizi merak ediyorsanız bunu Turkcell çağrı merkezini arayarak ya da cep merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

Fatura üzerine alınan cihazlar;

 • Laptop
 • Cep Telefonu
 • Tablet
 • Akıllı Saat

Yukarıdaki listede bulunan cihazlar en çok talep gören teknolojik aletlerdir.

TURKCELL FATURA ÜZERİNE TELEFON ALMAK

 • Yeterli puanınız varsa alabilirsiniz
 • Hattın yasal sahibi alabilir
 • Cihaz ücreti her ay faturanıza yansır
 • Faturalı müşteriler faydalanabilir.

TURKCELL PUAN SORGULAMA TELEFON ALMAK İÇİN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.