Teknoloji Haberleri

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma ve Gizleme Nasıl Yapılır?

Başlıklar

Ülkemizde milyonlarca kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği çoğu kişi tarafından kullanılıyor. Uygulamaya gelen güncellemeler sonucu eklenen bu özellik WhatsApp’ta büyük bir önem taşıyor. En iyi özeliklerden birisi olan çevrimiçi ve çevrimdışı durumudur. Whatsapp çevrimiçi yani son görülme durumunu kaldırmak isteyen uygulama kullanıcıları nasıl yapacaklarını araştırıyorlar. Peki WhatsApp çevrimiçi olduğumu nasıl gizlerim online görünmeme için son görülmeyi nasıl kapatabilirim çevrimiçi oluşunu çevrimdışı olmak nasıl olur? whatsappta çevrimiçi iken kapatmak yani çevrimdışı görünme nasıl olur?

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma 2024

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma – Her geçen gün gelişen teknolojide en çok kullanılan uygulamalardan birisi Whatsapp olmuştur. Günlük mesajlaşma ve arama ihtiyaçlarımızı bu uygulamadan gerçekleştiriyoruz. İnternet sayesinde daha hızlı iletişim kurduğumuz WhatsApp’ta çevrimiçi görülme özelliği çoğu kişiyi sıkıntıya sokabiliyor. Whatsapp kullanan birinin çevrimiçi olması, telefonunda WhatsApp’ın aktif olduğunu ve uygulamayı gördüğünü gösterir. Bu durum karşıdaki kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmiyor. İnsanların son görülmenizi ve çevirim içi olduğunuzu görmesini istemiyorsanız buradaki ayarları kullanın. Peki WhatsApp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır? WhatsApp’ta çevrimdışı görünme nasıl nereden yapılır…

Whatsapp Çevrimdışı Görünme Özelliği Nedir?

Yıllardır telefonlarımızda hayatımızı kolaylaştıran Whatsapp uygulaması ile sesli, görüntülü görüşmeler yapılabilir. Aynı zamanda mesajlaşma özelliği ve toplu görüntülü görüşmeler de çok kullanılıyor. Normalde mobil operatörler yurt dışında farklı ücretlendiriyor. Fakat Whatsapp kullanırken ücret ödemezsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun yeter ki internet bağlantınız olsun Whatsapp üzerinden fotoğraf, video, belge, görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Whatsapp’ta çevrimdışı görünme özelliği uygulamaya sonradan eklenen bir özelliktir.

WHATSAPP ÇEVRİMDIŞI GÖRÜNMEK İÇİN;

WhatsApp uygulamasından Ayarlar > Gizlilik > Durum seçeneklerini takip ederek giriş yapın.

Sonra karşınıza 3 farklı seçenek gelecektir.

Bu seçenekler;

Kişilerim: Bu seçeneği seçerseniz sadece rehberinizde ekli olan kişiler sizin çevrimiçi olduğunuzu görür.

Şunlar hariç kişilerimle paylaş: Bu seçenek aktif edilirse listeye dahil ettiğiniz kişiler dışındaki kişilerle çevrimiçi durumu görür. Yani çevrimiçiyken kişiye özel çevrimdışı yapmak mümkün.

Sadece şu kişilerle paylaş: Bu seçenek seçilirse sadece seçtiğiniz kişiler çevrimiçi durumunuzu görür, diğer kişiler görmez.

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl yapılı 2024 Nasıl Gizlenir?

Akıllı cihaz kullanan herkesin telefonunda yüklü olan Whatsapp, dünyanın en popüler mesajlaşma aracıdır. İnternet bağlantısı sayesinde rehberinizdeki kişilerle internetiniz olduğu taktirde sınırsız arama ve mesajlaşma kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman ise WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliğini kullanırsınız. WhatsApp çevrimiçi gizlemek için ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor.

Sırası ile whatsapp çevrimiçi gizleme

  • Ayarlar> Gizlilik> Durum menüsüne giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra buradan kişilerim seçili ise tüm kişileriniz çevrim içi olup olmadığınızı görecek demektir.
  • Buradaki ayarı kişiler yerine hiç kimse olarak değiştirin.
  • Bu sayede çevrim içi özelliğini kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki ayarları kullanıp kolayca hesabınızı gizli hesap haline getirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu