Teknoloji Haberleri

Telefonun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor

Başlıklar

Cep telefonunun sesi kendi kendine kısılıyor ise yaşamış olduğunuz problemin nedeni ses kısma tuşunun bazı sebeplerden dolayı sıkışması ya da basılıymış gibi davranmasından kaynaklanıyor. Telefon medya sesi açıp kapatıyor ya da otomatik açılıyor ise ne yapılmalı?

telefonumun sesi kendi kendine kısılıyor telefonun sesi kendi kendine kısıyor ya da kapanıyor ne yapmalıyım telefon sesini sürekli kısması neden olur tuşları kendi kendine basıyor ise ne yapılmalı diyorsanız kısılmasının nedenlerini maddeler halinde sıralayıp çözüm yollarını listeledik.

Telefon Sesi Kendi Kendine Kısılıyor Tuş Takılı Kalmış Olabilir?

Toz, kir, elbiselerde bulunan minik parçacıklar ve benzeri olgulardan dolayı ses tuşu ya da zil sesi takılı kalabilir. Örnek verecek olursak; tozlu bir ortamda çalışırken ses tuşunun arasına büyük bir parça toz ve benzeri şeyler sıkışabilir. Bu sıkışma sonunda da ses tuşu takılı kalabiliyor.

Ses Kısma Tuşu Arızası

Bu sıkıntının yaşanmasının bir diğer sebebi ise ses tuşunun arızalanmasından kaynaklanır. Telefonun aldığı darbe ile ses tuşu kırılır ya da çatlar. Böyle bir durumun sonunda ise tuşun altında bulunan sistem işlevini yerine getiremeyebilir.

Yaşanan bu problemin çözümü ile alakalı eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz, cihazı bir serviste tamir etmeniz gerekebilir.

Oksitlenme ile Ses Kendiliğinden Kısılıyor

Bir diğer sebep ise sıvı veya nemli ortamlarda kalan telefonların çok çabuk oksitlenebilmesinden kaynaklanmaktadır. Oksitlenme gerçekleştiğinde genleşme yaşanabiliyor. Oksitlenme sonucunda basınçtan dolayı telefonun ses kısma  tuşu sıkışabilir.

İlk sorun sizler tarafından kuru bir diş fırçası, dikkatli bir şekilde silme gibi işlemler vasıtası ile çözülebilir. Diğer ikisinde ise teknisyen müdahalesi yapılarak ses tuşunun değiştirilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu