Genel

Tarifemin Ne Zaman Biteceğini Nasıl Öğrenebilirim

Başlıklar

Mobil hat kullanıcıları faturalı ya da faturasız fark etmeksizin tarifem ne zaman yenileniyor tarifemin ne zaman biteceğini nereden nasıl öğrenebilirim bitimi ve son kullanma tarihi ne zaman tarife nasıl yenilenir nereden öğrenilir sorusunu soruyorlar. Doğal olarak tarifenin bittiği tarih hat kullanıcıları için önemlidir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için paketimin ne zaman yenileceğine nereden bakabilirim sorusunu yanıtlamak istedik. Buradaki yöntemleri kullanarak paket yenilenme tarihinizi öğrenebileceksiniz. Kimi zaman kısa sms kimi zamanda uygulama aracılığıyla bakabilirsiniz. Faturasız ve faturalı aboneler bu yöntemi kullanabilirler. Siz de hattınızın kontürünün ne kadar kaldığını öğrenmek istiyorsanız içeriğimizi incelemenizi öneririz.

Sırası ile alt kısımdan Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell paketimin ne zaman biteceğini nasıl öğrenebilirim ne zaman bitecek ne zaman yenilenecek kaç dakika kaldığını nasıl öğreniriz sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Paketimin Bitiş Tarihi Sorgulama / Öğrenme

Tarife kullananlar zaman zaman tarifelerinin bitiş tarihini ve yenileme gününü unutabilmektedir. Bu nedenle sorgulama nasıl yapılır gibi bilgileri burada paylaşmak istedik. Hızlı bir şekilde 3 operatör için sorgulama yapılabilir. Ayrıca aşağıdaki yöntemleri paket içeriği sorgulama, TL yükleme, fatura ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Buradaki bilgiler ile tarifenizin kullanım süresinin ne zaman biteceğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer internetiniz yoksa Mobil hat kalan kullanım haklarınızı sorgulamak için kısa sms yöntemi de kullanılabilir.

Paketimin Ne Zaman Biteceğini Nasıl Öğrenebilirim?

Her operatör için farklı yöntemler kullanılabilir. Paketin ne zaman saat kaçta biteceğini nasıl öğrenirim bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemler en sağlıklı yöntemlerdir.

 • Operatörün Mobil Uygulamasından
 • Sms Yoluyla
 • Operatör internet sitesinden hesabınıza giriş yaparak
 • Müşteri Temsilcisini arayarak

Genelde mobil hat kullanıcıları bu yöntemleri kullanarak hızlı bir şekilde diledikleri bilgiye ulaşabilirler. Mobil uygulamalar en hızlı yöntem arasında ilk sıradadır.

Turkcell Paketimin Ne Zaman Biteceğini Nereden Nasıl Öğrenirim?

Turkcell müşterileri kontörlü ve faturalı hattının paketinin ne zaman yenileceğini öğrenmek için 3 farklı yöntem kullanabilmektedir. Zaman zaman paketin yenilenme tarihini unutabiliyoruz. Bu nedenle paket yenilenme bitiş tarihini öğrenmemiz gerekebiliyor. Turkcell’liysen aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenmek mümkün.

 • Turkcell Online İşlemler uygulamasından paketinizin ne zaman biteceğini ve kullanım haklarını sorgulayabilirsin,
 • Turkcell.com.tr en alt menüde bulunan “İşlem Merkezi” sayfasına telefon numaranız Turkcell şifrenizle giriş yapın. Açılan sayfada sol kısımda bulunan “Hat Özetim” bölümünden paketinizdeki kalan kullanımı ve ne zaman biteceğini görebilirsiniz,
 • Ayrıca KALAN yazıp 2200’a SMS göndererek,
 • telefonunuzdan *100#’​yi tuşlayarak ya da 0532 757 2222​’yi arayarak kalan bilgilerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Vodafone Paketimin Bitiş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim

Paketimin bittiği tarihi nasıl öğrenebilirim sorusunu Vodafone aboneleri de çok soruyor. Bu sorunun yanıtı da oldukça basit. Sms yoluyla ya da uygulama yöntemi en basit yöntemdir.

 • Yanımda uygulamasına giriş yapın > Paketim kısmından bakabilirsiniz,
 • Özet Yazıp 7000’e sms göndererek bakabilirsiniz,
 • 7000’i arayarak sorgulayabilirsiniz,
 • 542 Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapılabilir.

Sorgulama için yukarıdaki 4 adımın kullanılabilmektedir.

Türk Telekom Paketimin (Tarife) Bitiş Tarihi Sorgulama

Tarife/Paketin bitiş tarihini sorgulama nasıl yapılır? Türk Telekom aboneleri de paket bitiş tarihi sorgulaması yapabiliyorlar. Faturalı ya da Faturasız hat sahipleri alt kısımdaki adımları kullanabilirler.

 • turktelekom.com.tr‘den telefon numarası ve şifreyle giriş yapıp sorgulama yapılabilir,
 • Online işlemler uygulamasından bakılabilir,
 • Paket kalan bilgisini KALAN yazıp 5555’e SMS göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz.,
 • 444 1 444 Müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu