Bedava internet

LG X Screen’da Ekran Görüntüsü Alma – Ekran Resmi Nasıl Alınır?

26 Eylül 2020
LG X Screen’da Ekran Görüntüsü Alma – Ekran Resmi Nasıl Alınır?

LG X Screen’da Ekran Görüntüsü Alma nasıl yapılır, Ekran görüntüsü nasıl alınır özelliği LG X Screen telefonunda da ekran görüntüsü alınıyor. Son yıllarda çıkan bütün akıllı telefonlarda ekran görüntüsü yani ekran resmi almak mümkün. Bu özellik ile herhangi bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan telefondan ekran resmi alabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntüleri telefonun fotoğraflar (galeri) kısmına kayıt olur.

Ekran resmi alma özelliği ile, telefonun ekranında olan görüntünün resmini alabilirsiniz. Örneğin internette araştırdığınız önemli bir konuya daha sonrasında tekrar ulaşmanız gerektiğinde aldığınız ekran görüntüsü sayesinde galeriden inceleyebilirsiniz.

LG X Screen Telefondan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

LG X Screen ekran resmi almak isteyenler aşağıdaki adımları uygulamalıdır.

  1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açtıktan sonra, ses kısma tuşu ile beraber kilit tuşuna aynı anda basılı tutmanız ve 2 saniye kadar basılı tutarak beklemeniz gerekir.
  2. Tuşlamayı doğru yapmanız halinde ekrandaki görüntünün resmi, telefonun galeri bölümüne fotoğraf biçiminde kayıt olur.

LG X Screen telefonunuzdan aldığınız ekran görüntüsünün üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yaparak, dilediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü işlemi daha çok whatsapp ve instagram gibi sosyal medya hesaplarında yapılan konuşmaların ss’ini almak için kullanılıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.