Teknoloji Haberleri

Konferans Nasıl Yapılır? (Telekonferans)

Başlıklar

Telekonferans nasıl yapılır? Telefondan konferans görüşmesi nasıl yapılır Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için detaylı bilgi.

Akıllı telefonların hepsinde konferans görüşme yapılabilir. Hem android hem de ios cihazlarda İphone telefonlarda aynı anda birden fazla kişi ile görüşebilirsiniz. Konferans görüşmesi sayesinde birden fazla kişi ile aynı anda konuşmak mümkün. Iphone telefonlarda birden fazla kişiyi konuşmaya eklemek için ne yapmak gerekiyor? Bu sorunun cevabını iPhone kullanıcıları için detaylı bir şekilde anlattık.

Konferans Nedir? Konferans Nasıl Yapılır

Konferans Nasıl Yapılır

İlk olarak konferans görüşmesi ne demek sorusunu yanıtlayalım; Konferans görüşmesi, aynı anda birden fazla kişi ile yapılan görüşmeye denir. Örneğin annenizle görüşme yaparken bu görüşmeye babanızı ya da kardeşinizi eklerseniz bu konferans görüşme olur.

Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

 Rehbere giriş yapın ve arayacağınız kişiyi ilk olarak arayın.

  1. İlk görüşme başladıktan sonra ekranda + işaretini göreceksiniz, bu arama ekleme seçeneğidir, 1Arama Ekle1 seçeneğine dokunun.
  2. Konuşmanıza eklemek istediğiniz diğer kişiyi rehberden seçin.
  3. Aradığınız kişi telefonu açtığında ekranda konferans yani çağrıyı birleştirme butonu gelir.
  4. Bu seçeneğe dokunarak aramaları birleştirin. Sonra aradığınız iki kişi de aynı görüşmede yer alacaktır.
  5. Fakat burada şu detaya dikkat edilmelidir; Turkcell ile Türk Telekom operatörlerinde, aynı anda en fazla 5 kişi konferans görüşmesine dahil olabiliyor. Vodafone’da ise bu sayı 6.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu