Yemek Tarifleri

Kalorisi Düşük Diyet Pankek Tarifi

Başlıklar

Düşük kalorili yemekler diyetler için vazgeçilmez olmaktadır. Diyet döneminde de ister istemez canımız tatlı çekmektedir. Hem hafif bir tatlı hem diyeti bozmadan da bir takım yemekler yapılabilmektedir. Diyet pankek tam da bu durum için yardımımıza yetişiyor. Oldukça kolay hazırlanabilen bu yemeğin muzlu, tarçınlı, şekersiz, yulaflı ve çikolatalı gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Kalorisi Düşük Diyet Pankek Malzemeleri

Diyet içinde kalarak yenilebilecek tatlıların başında gelen pankek kullandığınız malzemelere göre çok fazla çeşide sahiptir. Bununla birlikte tek kişilik pankek malzemeleri;

  • Çeyrek su bardağı süt
  • 1 yumurta
  • 4 yemek kaşığı buğday unu
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 1 çay kaşığı kakao
  • Bununla birlikte üzeri için muz, çikolata, yulaf, fıstık ezmesi gibi farklı malzemeler kullanılabilir.

Kalorisi Düşük Diyet Pankek Yapımı

Belirtilen malzemeler hazırlandıktan sonra yapılacak ilk iş süt ve yumurtanın çırpılması olmaktadır. Sonrasında un ve kabartma tozu da eklenerek karıştırılmalıdır. Tarifimiz 3 adet pankek için uygun olduğundan kıvama geldiğinde 3’e bölünmelidir. Buradan sonrası sizin isteğinize göre şekillenecek. İster kakaolu, ister yulaflı isterseniz çikolatalı olarak pankeklerin üzerini süsleyebilirsiniz.

Kalorisi Düşük Diyet Pankek Servis Önerileri

Diyette iken yenilebilecek hafif ve kolay yapılabilen tatlıların başında gelen pankek tek başına da yenilebileceği gibi yanında meyve suyu ile de servis edilebilir. Bununla birlikte diyet pankek üzeri süslemelerinde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Farklı malzemelerle süsleyerek daha çekici hale getirilen pankek sunuma hazır olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu