Bedava internet

İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hatası

16 Şubat 2021
İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hatası

İstanbul Kart HES Kodu Girdiğiniz Kart Başka Bir Kullanıcı üzerine kayıtlıdır hatası

Istanbul kart kullanıcılarının artık kartlarına Hes kodunu tanımlamaları gerekiyor. Fakat bazı kullanıcılar istanbul kart hes kodu eşleştirme hata veriyor gibi problemlerle karşılaştıklarını belirtiyorlar. Bu hata neden kaynaklanıyor. İstanbul Kart Hes Kodu eşleştirme nasıl ve nereden yapılır gibi sorularınızın yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kart HES Kodu Eşleştirme Hata Veriyor

Anonim İstanbul Kartını HES kodu ile eşleştirmek için doldurduğunuz form “kart başkası üzerine kayıtlı” ya da “kimlik bilgileri yanlış” gibi hatalar verebiliyor. Bu hatayı birçok İstanbul kart kullanıcısı yaşamış durumda. Bu hatayı vermesinin farklı sebepleri olabilir. Bazı kullanıcılar bu problemi çözmek için 153’ü ararken bazıları ise farklı bir tarayıcıdan işlem yaptıklarında problemin giderildiğini belirtiyorlar.

Çoğu kişi yeni bir kart alarak Hes kodunu ona tanımlamamız gerektiğini söylese de bu problem daha kolay yollarla çözülebiliyor.

Sorunun nedeni;

  • Hes kodu tanımlayacağınız kart ile istanbul kart aynı kişi adına olmalı
  • Sistemsel problemler

Korona testi pozitif çıkan İstanbul Kart HES kodu eşleştirme yapabilir mi?

Koronavirüs testi pozitif çıkan kişiler HES kodu eşleştirmesi yapamıyorlar. Koronavirüs tanısı konulan ve testi de pozitif çıkanlar için İstanbulkart askıya alınır ve karantina süresi boyunca devam eder.

İstanbul Kart Hes Kodu Eşleştirme Nereden Yapılır

Eşleştirme yapacaklar eşleştirmeyi Buraya giriş yaparak gerekli bilgileri doğru şekilde doldurup eşleştirmeyi yapabilirler. Eğer kart ve Hes kodu size aitse ve eşleştirme olmuyorsa farklı bir tarayıcıdan deneyebilir, aynı zamanda 153’ü arayarak problemin çözülmesini talep edebilirsiniz. Çoğu kişi sistemsel hatalardan dolayı “Girdiğiniz kart başka bir kullanıcı üzerine kayıtlıdır hatası” gibi hatalar alabiliyor.

İstanbul Kart Hes Kodu Tanımlama Kart Numarası Nerede Yazıyor

blank
istanbulkart

İstanbulkart kullanıcıları hes kodu tanımlaması yaparken kart numarasını ve hes kodunu da yazması gerekiyor. Bu bilgileri yazmadığında ya da hatalı yazdığında tanımlama gerçekleşmeyecektir. Kart No’ya kartın üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hes Kodu Nereden Alınır?

Hes kodunuzu 3 farklı yöntemle alabilirsiniz. Bunlar; e-devlet üzerinden, sms ile ve hayatevesığar uygulamasından.

HES yazıp bir boşluk bırakıp sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresini yazın ve 2023’e SMS göndererek Hes kodunuzu alabilirsiniz.

Aynı zamanda E-devlet üzerinden de hes kodu almak mümkün. E-devlet uygulamasına TC Kimlik no ve şifreniz ile giriş yaparak kodunuzu bir kaç dakikada alabiliyorsunuz.

İstanbul Kart HES Kodu Tanımlama Hatası

Bu sorun çoğu istanbulkart kullanıcısının karşısına çıkan bir problemdir. Yeni kart alın problem çözülüyor dense dahi eski kartta yüklü olan bakiyenizi de kullanmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak bilgileri doğru girip girmediğinizi kontrol edin. Ardından farklı bir tarayıcıdan deneyin, sonrasında ise iletişime geçerek probleminizi anlatın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.