Teknoloji Haberleri

IPhone Takvim Virüsü Silme Nedir? Nasıl Silinir?

Başlıklar

iPhone Takvim Virüsü Silme? Apple iPhone takvim uygulamasına virüs girdi, takvim virüsü nedir nasıl silinir? Iphone takvim virüs temizleme hakkında detaylar.

iPhone takvim virüsü, Apple telefon kullanıcılarının sıklıkla canını sıkan durumlardan biridir. Iphone cihazlara virüs bulaşmadığı söylense de takvim uygulamasına ulaşan virüs iPhone kullanıcılarının canını sıkıyor. Adeta telefondan soğutan iphone takvim virüsü nasıl temizlenir burada detaylı bir şekilde anlattık. Çok basit bir işlem ile takvim virüsünü temizlemek mümkündür.

iPhone Takvim Virüsü Nedir?

iphone takvim virüsü hatası

iPhone takvim virüsü temizleme, konusunda geçmeden önce nedir anlatmak istedik. Takvim virüsü gerçekten bir virüs mü yoksa hata mı? Bu aslında bir virüs değildir. Bu sorunu yaşayan iPhone kullanıcıları, gün içinde takvim uygulamasından sürekli bildirim almaktadır. Günde 1-2 hatta 5-10 defa bildirim gelebiliyor. Sürekli olarak takvim uygulamasından bildirim geliyor hatası sıklıkla yaşanıyor. Gelen bildirimlerin bazılarında “hediye kazandınız”, işte “virüs taraması yaptırın” gibi uyarılar gelmektedir.

Bu problemin kaynağı spam bir abonelik servisidir. Clıck subscrıbe adlı bir abonelik sistemine, tarayıcıdan fark etmeden abonelik yapıyorsunuz ve sürekli size spam reklam bildirimleri gönderiliyor.

Bu bildirimleri göndermek için ise takvim uygulamasını kullanıyor. Takvim uygulaması virüslü olmasa da  iPhone takvim spam gösterimlerine neden oluyor.

Bu abonelik sağlandığında sürekli olarak gün içerisinde size reklam bildirimleri gönderilir. Gelen bildirimin detayına baktığınızda “Clıck subscrıbe” isimli bir hesap karşınıza çıkacaktır. İnternette daha çok film izleme yada video indirme sitelerinde karşınıza çıkan bildirimleri onayladığınızda bu hata ile karşılaşırsınız.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Silinir?

IPhone takvim virüsü silme, bu virüsü temizlemek için takvimdeki kayıtları silmeniz yeterli gelmeyecektir. Bazı kullanıcılar bu uyarılardan bıktığı için takvim uygulamasını tamamen telefonlarından silebiliyor. Ancak takvim uygulamasını kaldırmanıza gerek yok. Spam yapan bu aboneliği temizlemeniz yeterlidir.

 • Telefondan “Ayarlar’a” giriş yapın.
 • Ayarlar bölümünden “Parolalar ve Hesaplar” kısmına giriş yapın.
 • Hesaplar kısmında bulunan “Abone Olunan Takvimler” seçeneğini görürsünüz.
 • “Clıck subscrıbe” aboneliğini burada görebilirsiniz.
 • Bu hesaba giriş yapın.
 • Alt kısımda“Hesabı Sil” yolunu takip edip ardından bu hesabı silin.

Bunları yapınca takvim virüsünden kurtulursunuz. iPhone takvim virüsü silme adımları yukarıdaki gibidir. Yukarıdaki ayarları yaptığınızda takvim virüsü almaktan kurtulursunuz. Takvim virüsü olan bütün iphone cihazlarda yukarıdaki ayarlar geçerlidir.

iPhone’daki Spam takvim ve etkinlikler nasıl silinir?

İOS 14.6 ve üstü versiyonlar kullanıyorsanız;

 • iPhone telefonundan Takvim uygulamasına giriş yapın.
 • “İstenmeyen Takvim etkinliğine” giriş yapın.
 • Ekranın alt kısmında bulunan “Bu Takvimden Abonelikten Çık’a” dokunmalısınız.
 • Son adımda ise “Abonelikten Çık’a dokunarak işlemi onaylayıp sonlandırın.

Daha eski iOS versiyonları kullanıyorsanız;

 1. İlk etapta iPhone’unuzdan Takvim uygulamasına giriş yapın.
 2. Ekranın alt tarafında “Takvimler” sekmesi var. Buraya giriş yapın.
 3. Bilmediğiniz ve sizin oluşturmadığınız takvim etkinliğini bulun ve bu etkinliği silin.

Üst kısımdaki adımları uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa, Ayarlar’dan takvim aboneliğini silin:

1. Iphone telefonundan Ayarlar uygulamasına girin.

2. Takvim menüsüne dokunun. Açılan yeni ekranda Hesaplar’a dokunun.

iOS 13 kullananlar bu işlemleri Parolalar ve Hesaplar menüsünden yapabilirler. Bu menüde Hesaplar’a giriş yapın. Sonra Abone Olunan Takvimler’e giriş yapın. Burada tanımadığınız bir takvim görürsünüz. Ona dokunun ve ardından Hesabı Sil seçeneğine dokunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu