Haberler

Instagram Videodaki Şarkıyı Bulma

Başlıklar

Instagram’ı kullanan sosyal medya kullanıcılarından çoğu herhangi bir videoda beğendiği bir şarkıya fon müziğine denk geldiğinde bu şarkıyı bulmak istiyor. Tabi bu durum hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. instagramdaki videoda çalan müziği nasıl bulabilirim, Instagram videonun içindeki dinlediğin şarkıyı bulma nasıl yapılır diye merak edenler için çözümleri araştırıp burada paylaştık. Reels ve IGTV gibi normal video paylaşımlarında da çalan müzikleri buradaki yöntemler sayesinde rahatça bulabileceksiniz.

En sevilen ve çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram’da karşınıza çıkan bazı videolarda arka planda çalan müzik hoşunuza gidebilir. Peki videodaki sesi nasıl bulabiliriz aradığım şarkının ismi ne videodan duyduğum müziği bulamıyorum nasıl bulurum instagram’da videonun arkasındaki ses nasıl bulunur ? Burada tam olarak instagram videolarında duyduğun müziğini bulma nasıl yapılır anlattık. Burada önerilen uygulamaları kullanarak çalan müziği bir kaç saniye içinde bulabileceksiniz.

Instagram Videodaki Müziği Bulma

Instagram Videodaki Müziği Bulma

İnstagram videosundaki müziği bulmak için ilk olarak yapmanız gereken şey çok basit. Eğer adını bilmediğimiz şarkıları nasıl buluruz derseniz, şarkı Türkçe ise şarkıda geçen bir cümleyi google’da aratarak o şarkıya ulaşabilirsiniz. Örnek verecek olursak çalan şarkıda “Çağırsaydın gelmez miydim yar” dediğini varsayalım. Bu cümleyi google’da arattığımızda İbrahim Tatlıses’in Aramam şarkısı çıkacaktır.

Şarkı sözleri anlaşılmıyorsa veya çalan şarkı yabancı bir şarkı ise ek uygulama ve programlardan yardım almanız gerekir. Bu durumda ise imdadınıza Shazam uygulaması yetişecektir.

Shazam ile Instagram Videolarındaki Şarkıları Bulma

blank
Shazam ile Instagram Videolarındaki Şarkıyı Bulma

Shazam uygulamasını farklı bir cihaza yükleyin. Yükledikten sonra beğendiğiniz şarkının olduğu Videoyu açın ve shazam uygulamasını aktif hale getirin. Bu uygulama bir kaç saniye dinleme yaptıktan sonra videolardaki şarkının adını ve sanatçının adını sesle arayıp bulacaktır. Uygulamayı kullanırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de ortamın sessiz kalmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu