Genel

Instagram DM Mesaj Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider mi?

Başlıklar

Instagram kullanıcıları çeşitli özellikleri kullanırken bazı şeyleri de merak ediyorlar. Bunların başında da Instagram’da mesaj ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi? sorusu diyebiliriz. Bazı durumlarda instagramda sohbet ss’ini yani ekran görüntüsünü almamız gerekebiliyor. Almadan önce ise merak ettiğimiz ilk şey acaba bildirim gidiyor mu sohbette chat mesajlarını ekran görüntüsü nasıl alınır tek seferlik mesajlarda ekran görüntüsü alanları görme mümkün mü bildirim gitmemesi için ne yapılabilir? Bildirim giderse karşı taraf ekran görüntüsü aldığından konuşmalarını değiştirebilir ya da size karşı tavır takınabilir.

Instagram’da Direkt mesajda ekran kaydı alınca bildirim gidiyor mu? Ekran görüntüleri genelde ilerleyen süreçte işimize yarayacak bilgiler olunduğunda alınıyor. Örneğin hakaret, küfür v.b gibi durumlarda da ekran görüntüsü alınmaktadır. Alınan ekran görüntüleri kaydetme ile yaşanan mevcut durum ispat edilebilir.

Ekran Görüntüsü Nedir?

Ekran görüntüsü alma, çeşitli programlar ya da telefonun kendi özelliği ile ekranda olan anlık görüntünün fotoğrafının çekilmesine denir. Görüntü yakalama film ya da videolarda olduğu gibi mevcut sabit ekranlarda da kullanılabilir. Ekran görüntüsü günümüzde bütün akıllı cihazlarda ve tabletlerde var.

Ekran görüntüsü özetle; cihazın ekranında olan o anki görüntünün fotoğrafının çekilmesi özelliğine denir. Ekran görüntüsü çoğu cihazda iki tuşa aynı anda basılarak alınmaktadır.

Instagram DM Ekran Görüntüsü Bildirimi Gider mi?

Instagram’da Dm’de yani direct mesaj’da sohbeti ekran görüntüsü alınabiliyor. Örneğin gönderilen fotoğraf ya da mesajların screenshot almak mümkündür. Fakat “ekran görüntüsü alındı” bildirimi her durumda gitmiyor. Örneğin size gönderilen “Bir kez görüntüle ve Tekrar Oynatmaya İzin Ver” özellikli fotoğrafların ekran görüntüsünü alırsanız karşı tarafa bildirim gider. Fakat normal konuşmayı ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa bildirim gitmeyecektir.

Özetle instagramda normal mesajlaşmada alınan ekran görüntüleri karşı tarafa gitmez. Fakat size gelen tek gösterimlik fotoğrafın ya da videonun ekran görüntüsünü alırsanız karşı tarafa bildirim gidecektir.

Instagram Story Ekran Görüntüsü Aldığımda Bildirim Gider mi?

Instagram story ekran görüntüsü alınması durumunda karşı tarafa bildirim gitmez ama Direct üzerinden size atılan özel storyleri ekran görüntüsü almanız halinde gönderen kişiye bildirim gidecektir.

Instagram Direct Mesaj Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Direct Mesaj, özel mesajların ekran görüntüsü alındığında eğer özel story değilse karşı tarafa bildirim gönderilmez. Çünkü gönderilen fotoğraf ya da videolar 1 ya da 2 defa görüntülendikten sonra kaybolmaktadır. Siz bu görüntülerin ekran görüntüsünü alırsanız karşı tarafa bildirim gider.

Örneğin size özel bir fotoğraf gönderilecekse ve siz de bunun ekran görüntüsünü alırsanız bildirim gider ve karşıdaki kişi ile huzursuzluk yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu