Teknoloji Haberleri

En İyi Akü Markası 2022 Dünyanın En iyi Akü Markaları

En iyi akü markası hangisi? Akü arabalarda olmazsa olmaz parçalardan biridir. Ehliyet sınavlarında kaput açıldıktan sonra akünün de nerede olduğu sorulmaktadır. En iyi akü markası hangisi sorusu aküsü biten araç sahipleri tarafından araştırılmaktadır. Arabayı çalıştırırken marş almıyorsa ya benzin yoktur ya da akünüz bitmiştir. Sanayiye götürüp değiştirebileceğiniz gibi aküyü alıp siz de değiştirebilirsiniz. Tabii ki kutup başlarını bağlarken dikkat etmeniz gerekir.

En iyi Akü Markası

En iyi akü markası, araştırması yaparken dikkat etmeniz gerekenleri de anlattık. Akü satın alırken dikkat edilmesi gereken konu, kaliteli, eski aküyle benzer olmasıdır. Eğer mümkünse üreticinin verdiği akü türüne göre seçiminizi yapın. Akü alırken araca uygun akü almanız gerekir çünkü uygun olmayan akü alınması halinde en iyi marka olsa dahi aracınıza zarar verebilir. Akü bitmeye başladığında bazı sinyaller vermektedir. Bu sinyalleri mutlaka dikkate almanız gerekir. Aksi takdirde yolda kalabilir veya aracınızı hiç çalıştıramayabilirsiniz.

Akü üretici markalar farklı tipte aküler üretmektedir. Aracınız için doğru markayı bulduğunuzda da araba için en iyi akü seçimini de yapabilirsiniz. Bu listemizde en iyi akü markası 2022 dünyanın en iyi akü markaları hakkında bilgilere yer verdik.

  • Varta Akü
  • Bosch Akü
  • İnci Akü
  • Mutlu Akü
  • Yiğit Akü
  • President Akü
  • Hugel Akü
  • Powermaster Modified Sinus İnverter Kuru Akü

Listedeki aküler en iyi markadır .

Akü Markaları

Akü markalarını yukarıda listeledik. Bu akü markaları hakkında detay isteyenler için detaylarını da aşağıda başlıklar halinde yayınladık. Toplamda 8 farklı akünün tanıtımına aşağıdaki başlıklardan bakabilirsiniz. Aracınızda en iyi aküyü kullanmak istiyorsanız bu markalardan aracınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Varta Akü

en iyi akü markası

Global olarak en iyi akü markası Varta akü olarak seçildi. Üstün bir mühendislikle üretilen Varta akü her araç tipi ve modeline uyum sağlamaktadır. Genelde start – stop araçlar için en iyi akü olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer yandan eski tip araçlar, motor, motosiklet, karavan vb. birçok araç için çeşitli türlerde üretilmektedir. Diğer akülere kıyasen %20 daha fazla enerji tasarruf eder ve daha az hava kirliliği sağlar. Ekstra marş gücü sağladığı için yüksek performans veren bir akü tipidir.

Bosch Akü

blank

Bosch Akü için yüksek bütçeye sahip olmanız gerekir. Bosch akü genelde dayanıklı ve uzun süre kullanılabilirliğiyle ön plana çıkmaktadır. Darbe ve sarsıntılara karşı koruma sağlayan bir aküdür. Kesintisiz bir güç kaynağı sunmaktadır. İklim, nem ve benzeri koşullara karşı da oldukça dayanıklıdır. Çeşitli güç kapasitelerinde üretilmektedir. Karavan ve köy evleri gibi yerlerde tercih edilebilir bir güç kaynağıdır.

İnci Akü

blank

İnci Akü markası tarafından kurulmuş olan Hugel, fiyat / performans aküsü olarak dikkat çekmektedir. Fiyat performans akülerinden biri diyebiliriz. CA-CA gümüş ve kalay karışımı plaklarla üretilen dayanıklı bir aküdür. Marş gücü %15 oranında yükseltmektedir. Zorlu iklim koşullarına dayanıklı bir akü türüdür. Kısa devre önlenebilmesi için özel tasarlanmış olan polietilen maddeden zarf seperatörler içermektedir. Aynı zamanda kapağın üst kısmında bulunan indikatör ile şarj seviyesi göstergesi vardır.

Mutlu Akü

blank

Türkiye‘de en çok kullanılan akü markası olarak Mutlu akü karşımıza çıkıyor. Geniş bir satış alanı bulunmaktadır. Hemen hemen her satıcıda bulunan bir akü türüdür. Altı milyon kapasiteli akümülatör üretim tesisiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Otomobil, hafif ticari araç ve motosikletler için farklı türlerde akü üretimi yapmaktadır. Fiyat bakımından diğer akülere göre biraz pahalı olsa da ücretini hak eden bir aküdür. Ev, karavan ve bahçe gibi elektriğe ihtiyaç duyulan yerlerde de tercih edilebilir.

Yiğit Akü

blank

Yiğit Akü, yerli akü markalarından biridir. Otomobiller, taksi, EFB start-stop, tarım, motosiklet, marin vb. türlerde akü üretimi ve satışı yapmaktadır. Üretilen aküler kullanılan araç türüne göre farklılık göstermektedir. Verim ve performans olacak şekilde iki tür akü üretimi yapmaktadır. Yüksek marş gücü ve verimlilik bakımından avantajlı bir aküdür. İklim koşullarına adapte olabilen yiğit akü ülkemizde sık tercih edilen akü markalarından biridir. Hangi marka akü almalıyım diye soranların en sonunda tercih ettiği markalar arasındadır.

President Akü

blank

President akü, fiyat olarak uygun bir akü markasıdır. Araçlarda sürüş deneyimini arttıran bir aküdür. Eğer akü satın almak için çok yüksek ödemeler yapamayacaksanız bu aküyü tercih edebilirsiniz. Akü satışı yapan dükkanlardan bu aküyü sorup satın alabilirsiniz. Satın aldığınız aküyü isterseniz satılan yerde isterseniz de bireysel olarak siz otomobilde değiştirebilirsiniz.

Hugel Akü

blank

En iyi akü markası denince akla gelen bir diğer isim ise Hugel aküdür. Marş gücü ve verimlilik bakımından tercih edilmektedir. İnternetten ya da çeşitli araç parçası satan oto mağazalarından satın alınabilir. Çeşitli güçte üretilen Hugel aküler, fiyat performans ürünleri arasındadır. Bahçe, bağ, otomobil ve elektriğe ihtiyaç duyulan karavan gibi araçlarda da kullanıma uygundur.

Powermaster Modified Sinus İnverter

blank

Powermaster Modified Sinus İnverter kuru akü, Powermaster Modified Sinus İnverter, buzdolabı, matkap, vantilatör gibi eşyaları çalıştırmak için tercih edilmektedir. Elektriğe ihtiyaç duyulan ancak kablolu bağlantı olmayan yerlerde tercih edilebilir. Karavan ve bahçelerde elektriğe ihtiyaç duyuyorsanız kuru akü olarak bu aküyü tercih edebilirsiniz. Belirli elektrikli aletleri çalıştırma konusunda ihtiyacınızı görecektir.

Performans bakımından araçlar için ve bahçelerde kullanabileceğiniz aküleri bu haberimizde listeledik. Siz aracınızda hangi akü markasını kullanıyorsunuz? Bildirimlerim olarak en iyi akü markası 2022 dünyanın en iyi akü markaları hakkında araştırma yapıp bunları bu başlıkta listeledik. En iyi akü hangisi merak edenlere ülkemizde rahatça ulaşabilecekleri aküleri listeledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu