Haberler

Ayakkabı Barkod Sorgulama 2024 Orjinallik Sorgulama

Başlıklar

Ayakkabı barkod sorgulama Nike, Adidas, Hummel, Puma gibi spor malzemelerinde ürünün orjinal olup olmadığını sorgulamak için yapılıyor.

Ayakkabı orjinallik barkodu sorgulama işlemi hemen hemen her marka için yapılmaktadır. Sizin için bu haberimizde. Ayakkabı barkod sorgulama ve karekod okutma ile orjinallik sorgulama nasıl yapılır nasıl sorgulanır anlattık. Adidas, Nike, Puma, Reebok, Hummel, New Balance ayakkabı orijinallik sorgulama alınan ürünün orjinal olup olmadığını merak edenler tarafından yapılıyor. Bazı zamanlar ise arkadaş ortamında orjinal olan ayakkabınızın çakma olduğu iddia edilebilir. Böylesi durumlarda orijinalliğini doğrulamak isteyebilirsiniz. Orijinal kodu nerede yazar ? Nasıl yapılacağını bilmeyenler için burada detaylı şekilde anlattık.

Ayakkabı Barkod Sorgulama

Ayakkabı barkod sorgulama yöntemi sayesinde satın aldığınız ya da alacağınız ayakkabının orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Adidas, Nike gibi büyük markalar orjinalliği müşteriler sorgulayabilsin diye basit yöntemler geliştirmişlerdir. Bunlara örnek verecek olursak ayakkabı kutusunda yer alan kodlar ile, ayakkabının dilinde bulunan etiket kodlarının aynı oluşu.

Müşteriler bu iki kodu karşılaştırarak ürünün gerçek mi yoksa sahtemi olduğunu basit yoldan öğrenebiliyor. En çok sorgulanan modeller ise, Adidas, Nike, New Balance, Hummel gibi markalardır.

New Balance Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

New Balance ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır? nb marka bir ayakkabı satın aldıysanız ve orjinal olup olmadığından şüphe duyuyorsanız küçük bir kontrol ile bunu öğrenebilirsiniz. Büyük markalar genelde ayakkabı üretimi yaparken, bu yöntem ile müşterilerinin kolayca ayakkabının orjinal olup olmadığını qr kod ile veya seri numarası ile sorgulamasına olanak sağlıyor.

 • Ayakkabı kutusunu ve ayakkabıyı yan yana getirin.
 • Ayakkabının dilini kaldırıp yazan kodları okunacak şekilde tutun.
 • Ayakkabı kutusunda yazan kodlar ile karşılaştırın.
 • Orjinal ayakkabılarda, ayakkabı kutusu ve ayakkabının dilinin altında bulunan kod aynıdır.
 • Ayakkabı kutusunda bulunan barkod numarasının, ayakkabı dilinde bulunan UPC kodu ile aynı olması gerekmektedir.

Çeşitli barkod sorgulama sayfaları ile karşılaştık, ancak bunlar hangi marka ve hangi ürün için barkod sorgulaması yapıyor net olarak belli değil. Orjinal bir adidas ayakkabı sorguladığımızda dahi orjinal değil uyarısı ile karşılaşabiliyoruz Müşterilerin gerçek ürün sorgulaması yapabilmesi için en basit yöntem burada anlattığımız gibidir.

Puma Ayakkabı Barkod Orjinallik Sorgulama

Puma ayakkabı orjinallik sorgulama ve Puma barkod sorgulama yöntemi kullanarak ayakkabının orjinal olup olmadığını birkaç saniye içinde kontrol edebilirsiniz. Satın aldığınız ya da alacağınız ayakkabının kutusu yanınızdaysa orjinalliğini incelemek oldukça kolaydır.

 • Ayakkabı kutusu ile ayakkabıyı yan yana bırakın.
 • Ayakkabı kutusunda yazan kodlar ve ayakkabının içerisine yerleştirilmiş olan etiket ile karşılaştırın.
 • Yazan kodlar aynı Puma barkod sorgulaması sonucunda ayakkabının orjinal olduğunu anlayabilirsiniz.
 • Ayrıca ayakkabı kutusunda bulunan barkod kodunun ayakkabı içerisinde bulunan UPC ile başlayan kod ile uyuşması gerekir.

Reebok Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Reebok ayakkabı barkodla orjinallik sorgulama işlemi Reebok marka ayakkabı satın alan kişiler tarafından yapılmaktadır. Ayakkabıyı normal bir mağazadan satın alırken satıcılar bizlere ürünün orjinal olduğunu söylemektedir. Ancak çok fazla sahte ürünün bulunduğu bir piyasada ayakkabının orjinal olup olmadığını da anlamak oldukça zorlaşıyor.

Bazı çakma ürünler o kadar iyi oluyor ki orjinaliyle neredeyse birebir hatta orjinalinden daha iyi görüntüye de sahip olabiliyorlar. Ancak bu ayakkabılar orjinalin verdiği kaliteyi sağlar mı bilinmez. Konumuza dönecek olursak Reebok ayakkabı orjinallik kontrolü için;

 • Reebok ayakkabı barkod sorgulama işlemi için ayakkabı kutusu ve ayakkabıyı yan yana getirin.
 • Ayakkabı kutusunda bulunan numaralar ile ayakkabıdaki etiketi karşılaştırın.
 • Barkod numarası ile ayakkabıda bulunan UPC kodunu karşılaştırın.
 • Ayakkabıda bulunan barkod numarası UPC (barkod numarası) olacak şekilde ayakkabıda yazmalıdır.

Ayakkabı barkod sorgulama bütün markalar için yapılabilir. Markalar bu yöntem sayesinde insanların orjinal ürün alıp almadığını bilmelerine yardımcı oluyor. Bütün sektörlerde olduğu gibi ayakkabı piyasasında da çok fazla çakma ürün üretiliyor. Ayak kalitesine önem verenler orjinal ayakkabı tercih ediyorlar. Ancak bazı yerlerde marka ayakkabıların oldukça uygun fiyata satıldığını görebilirsiniz. Bu durumda ise insanların aklında ayakkabının orjinal olup olmadığı sorusu geliyor.

Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Ayakkabı barkod sorgulama işlemi için hemen hemen her markada yukarıdaki yöntem kullanılabilir. Bu yöntem ile satın aldığınız ya da alacağınız ayakkabının orjinalliğine bakabilirsiniz. Outlet mağazalarda satılan ya da normal bir ayakkabıcıda satışı yapılan ayakkabıya tomarla para saymadan önce bu kontrolleri yapmanızı öneririz.

Çünkü ayakkabı piyasası oldukça pahalı olduğundan orjinal olmayan bir ürüne para vermek istemeyiz. Ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır sorusunu bu haberimizde sizin için adım adım anlattık. Peki siz spor ayakkabı kullanırken hangi markayı tercih ediyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu