Yemek Tarifleri

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Başlıklar

Kilo problemi olan erkek ve kadınlar hızlı kilo verebilmek için ilaç ya da 1 haftada kilo vermek gibi sağlıklı olmayan yollara baş vuruyorlar. Sağlıklı yolu seçenler ise 1 ayda 15 kilo verdiren diyet listesi işe yarıyor mu nasıl yapılır gibi araştırmalar yapıyorlar. Bunun nedeni ise fazla kilosu olan insanlar genelde kilolarından en kısa süre içerisinde kurtulmak istiyorlar. Kilo vermek için diyet yapanların en büyük hatası şu tatlıdan bir şey olmaz. Bugünlük diyeti bozalım gibi fikirlere kapılıp diyeti uygulayamamasıdır. Diyet yapacaklar belirlenen listeye uyarak ve egzersiz yaparak hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirler. Ayda 15 kilo vermek istiyorum diyorsanız kilo vermenize yarayacak olan diyet listesi hakkında detaylar.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren Diyet

Bir ayda 15 kilo vermenize yarayacak olan diyetin ilk iki günü çoğu kişi zorlanmaktadır. Çünkü diyet başlangıcında normal yemekleri unutun. Diye başlangıcındaki ilk iki gün bol meyve ve su bulunuyor. Bu yiyecekler dışında ekstra besinler alınmamalı. Diyetin ikinci günü ise meyve suyu ve salatalık gibi daha çok sulu gıdalar tüketilir. Özetle şunu diyebiliriz, normal yemekler yerine daha çok sağlıklı besinler tüketilmelidir.

 1 Ayda 15 Kilo Vermek Mümkün mü – Kilo Vermek İçin Tavsiyeler

Bir ayda on beş kilo verdim !

1 Ay içinde 15 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir ayda tam 15 kilo vermeyi amaçlayan diyetin üçüncü gününde normal öğün tüketimine geçilir.

Diyeti yapan kişiler tarafından üçüncü ve diğer günlerde uygulanması gereken diyet listesi örneği şu şekildedir;

  • Kahvaltı yaparken 1 adet haşlanmış yumurta ya da 1 dilim beyaz peynir . Buna ek olarak kahvaltıda ince bir dilim tam buğday ekmeği de yenebilir. Bu gıdalar dışında birer adet salatalık ve domates yenmelidir. Diyete uymak için kahvaltıyı sabah 9 da yapabilirsiniz.
  • Diyetinizin ara öğününde ise sütlü kahve tüketebilirsiniz. Ara öğün için uygun saat 11.00’dır.
  • Öğle öğünü için ise yeşilliği bol salata, 2 bardak ayran ve 50 gr tavuk ya da et tüketilmelidir. Öğle yemeği saati için uygun saat 13.30’dur.
  • İkinci ara öğün olarak 2 adet ceviz ve 1 fincan yeşil çay içilmelidir. İkinci ara öğün saati için uygun saat 16.00’dır.
  • Akşam öğününde 6 çorba kaşığı sebzeli yemek, 5 çorba kaşığı light yoğurt ve bol salata yenebilir. Akşam yemeğinde isterseniz bu yiyecekler dışında bir bardak ayran, 2 domates ve 125 gr ızgara tavuk da yenilebilir.
  • Son ara öğün olarak bir bardak yağsız süt içilir. Son ara öğün saatiolarak 21.30 uygun bir saattir.

Bu tür diyetler bünyenizi zorlayabilir. Bunun yerine farklı diyetler de uygulayabilirsiniz. Örneğin; hamurlu yiyecekler, yağ ve şekerden uzak durursanız zaten kısa bir süre içinde kilo vermeye başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu