Bedava internet

Yüz Tipine Uygun Saç Kesimi Nasıl Yapılmalı?

25 Kasım 2019
Yüz Tipine Uygun Saç Kesimi Nasıl Yapılmalı?

Kadınların en hassas olduğu nokta şüphesiz saçlarıdır. Saçlarının istemediği bir şekle girmesinden endişe ettikleri için de kuaförlere gitmekten fazlasıyla korkmaktadırlar. Yüz tipine uygun saç kesimi, bu anlamda son derece büyük bir önem taşımaktadır. İstemedikleri bir saçla savaşmak ve ayna karşısında kendisini beğenmemenin korkusunu yaşamamak için de saç kesiminden önce detaylı bir araştırma ve inceleme yapılması gerekecektir.

Öncelikle nasıl bir yüz hattına sahip olduğunun belirlenmesi, yakışacak saç kesim modeli için çok önemlidir. Aynaya baktığında beğendiği saç modeliyle hem kendinizi daha şık hissedebilir hem de rahat kullanıma sahip olduğu için de her zaman özgüven sahibi olmayı sürdürebilirsiniz. Alt tarafı saç modeli diye geçiştirmemek gerekir çünkü saçlarınızla yüzünüzün en beğendiğiniz yerini ön plana çıkarabilir ya da hiç beğenmediğiniz bir yerini belli olmayan bir kıvama da getirebilirsiniz.

Yüzünüze Uygun Saç Şekli İle Ayna Karşısında Dik Duruşlar Sergileyebilirsiniz

Yüz tipine uygun saç kesimi için öncelikle yüz tipinizi bilmeniz gerekecektir. Eğer oval bir yüz hattına sahipseniz, düz ve küt olarak kesilmiş olan saçlarınızla yüz hatlarınızı daha belirgin bir hale getirme fırsatı doğacaktır. Fakat eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüzü olduğundan daha ince bir görünüme kavuşturmanız için kabartmaya ve hacim katmaya ihtiyacınız olacaktır.

Üçgen yüz şeklinde ise, esas dikkat çeken nokta çenenin sivriliği olduğu için, saç uçlarınıza hacim verdirerek bu sivriliğin gizlenmesini sağlanabilecektir. Yüz tiplerinden birisi de kalp şeklinde olmakta ve bu konuda iki önemli detay büyük önem taşımaktadır. Bu tip yüze sahip kişilerin, hem alın açıklığını örtmesi hem de çene sivriliğini azaltması gerekecektir. Bu da çene hizasından hacimli bir saç şekliyle sağlanabilecektir. Aynı şekilde uzun bir yüze sahip kişilerin de saçlarına hacim vermesi ile ortaya çıkacak sorunlar alt edilebilecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.