Teknoloji Haberleri

Whatsapp Silinen Mesaj Görme 2022 (Geri Getirme) Android ve iphone

Whatsapp silinen mesaj görme ve Whatsapp silinen mesajlar nasıl geri getirilir gibi sorularınızın yanıtı. 2022 yılında da bu yöntemi kullanabilirsiniz. Son zamanların en popüler uygulamaları arasında yer alan WhatsApp; her geçen gün yeniliklere imzasını atıyor. Bu kapsamda en son devreye sokulan yenilikler arasında WhatsApp mesaj silme özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Bilindiği üzere daha önceleri WhatsApp üzerinden mesaj gönderdiğinizde anında karşı tarafa gidiyor. Karşı taraf okuduğunda ise mavi tık görünüyordu. Elbette ki hatalı mesaj gönderme durumlarında herhangi bir önlem alma durumu da söz konusu olmuyordu. Ancak yapılan en son güncellemeler neticesinde artık bu mesajların silinebilmesi mümkün hale gelmiştir. Bu yazıda Whatsapp silinen mesaj görme, geri getirme android ve iphone hakkında bilgiler paylaştık.

Whatsapp Silinen Mesaj Görme

Whatsapp Silinen Mesaj Geri Getirme 2022

WhatsApp; Android, iOS ve Windows işletim sistemleri üzerinde başarılı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Yakın zamanda yapılan bir güncelleme sonrasında bir yanlışlık sonucunda gönderilen mesajların silinmesi hizmeti de devreye girmiştir.

Elbette ki silinebilecek mesajlar konusunda bir sınırın da getirilmesi mümkün olmuştur. Yani son 1 saat içerisinde gönderilmiş olan mesajların silinmesi mümkün olurken; daha sonraki mesajların silinmesi mümkün olmuyordu. Tabi size gelen bir mesajın hemen ardından silinmesi sonrasında acaba bu mesajda ne yazıyordu? Sorusunu sormanız gayet olağandır. Peki WhatsApp mesajları nasıl görülebilir? İş bu sorunun ayrıntılı yanıtları!

Whatsapp Silinen Mesaj Görme 2022

Whatsapp silinen mesajları görme, Elbette ki size gönderilmiş olan WhatsApp mesajının silinmesi sonrasında tekrar geri getirilmesine dair etkili bir çözüm yolu bulunmaktadır. Esasında bu geri getirme işleminin temelinde WhatsApp uygulamasının yedeklenmesi yer alıyor. Pek çok telefon markasında gece saat 2’den sonra WhatsApp yedeklemesi devreye giriyor. Tabi yedekleme saatini siz de ayarlayabiliyorsunuz. Bu kapsamda gece yarısını tercih edecek olursanız; mesajların geri getirilmesi konusunda önemli bir kazanımı da elde etmiş olursunuz.

Şayet size gönderilmiş olan mesaj silinmişse; hemen WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silerek; tekrar yüklemenizi öneriyoruz. Tabi bu işlemi yaptıktan hemen sonra silinen mesajı görebilmeniz de mümkün olacaktır. Zira bu uygulamayı kaldırdığınızda WhatsApp mesaj geçmişiniz de otomatik olarak yedeklenmiş olacaktır. Uygulamayı yeniden aktif ettiğinizde ise silinen mesajlar dahil olmak üzere diğer mesajları da okuyabilirsiniz.

Whatsapp İki Taraftan Silinen Mesajları Geri Getirme

Arkadaşınız size gönderdiği WhatsApp mesajını dildiğinde bu mesaj sizin telefonunuzda ‘’bu mesaj silindi’’ olarak görünecektir. Ancak WhatsApp uygulaması hala gelen mesajların depolanası işlemini sürdürmeye devam etmektedir. Sizin gördüğünüz silindi uyarısı esasında mesajın konuşma geçmişinde silindiğini göstermektedir. Oysa bu mesaj hala uygulamanın deposunda yer almaktadır. Bundan dolayı şayet WhatsApp yedeklemesi devre dışı değilse; size gönderilen mesajların da tekrar geri getirilmesi mümkün olacaktır. Elbette ki bu silinen mesajlar için de geçerli olmaktadır.

Whatsapp Silinen Mesajlara Nasıl Bakılır?

WhatsApp Silinen Mesajlara Nasıl Bakılır? Sorusu kapsamında mesajların geri getirilmesi işleminin birkaç adımdan ibaret olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu adımları isabetli bir şekilde attığınız takdirde WhatsApp mesajlarınızın da tekrardan geri yüklenmesi de mümkün olacaktır.

Whatsapp Silinen Mesaj Görme ile ilgili merak edilenleri bu haberimizde detaylı şekilde anlattık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu