Bedava internet

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir?

16 Temmuz 2020
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir?

Gsm operatörü kullanıcıları bazen faturalı hattan faturasız hatta geçmek isteyebiliyor. Tabi ki bu geçiş için hat sahibinin bazı işlemler yapması gerekli. Aksi taktirde böyle bir talepte bulunmadığınız sürece faturalı hat olarak kullanmaya devam edersiniz. Eğer hattı hiç kullanmazsanız ve faturalarını da ödemezseniz 3 fatura sonrasında faturalar ödenmediğinden hattınız iptal konuma gelir. Tabi ödenmeyen borçlar da yasal sürece girer. Bu yazımızda Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalıdan faturasıza geçiş sizler için detaylı anlattık.

Faturalıdan Faturasıza Geçiş

İlk olarak faturalı hattınızı faturasıza taşımadan önce; herhangi bir cihaz kampanyanız ya da taahhüdünüz varsa, ve bu süre dolmadan faturasıza geçer ya da hattı iptal ederseniz yapılan indirimleri ve eğer varsa cihazın kalan ücretini çıkacak olan son faturanızda ödersiniz. Son zamanlarda mobil hat kullanıcıları faturalıdan faturasıza nasıl geçilir sorusunu bir hayli sormaya başladı.

Bunun sebebi ise muhtemelen fiyatı artan tarife fiyatları ya da gsm operatör değişikliği diyebiliriz. Çünkü bir çok gsm operatörleri yeni gelen müşterilerine mevcut olanlara göre daha fazla indirim ve avantaj sağlıyor.

Turkcell faturalı hattan geçiş

Turkcell Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir?

Artık faturalı kullanmak istemeyen Turkcell faturalıdan faturasıza geçiş işlemi yapmak isteyen aboneler için. Turkcell aboneleri mevcut faturalı hatlarını faturasız hatta taşımak isteyebilir. Geçiş işleminin yapılabilmesi için öncelikle hattın yasal sahibinin işlem yapması gerekmektedir. Hat kullanıcısı mevcut faturalı hattın faturasıza geçiş işlemini yapamaz.

 • 0532 532 00 00 telefon numarasını arayarak Müşteri temsilcisine bağlanın
 • Faturalı hattan çıkış yapmak istediğinizi belirtin
 • Sizi faturalıda kalmanız için ikna etmeye çalışacaktır
 • Fakat kararınızın net olduğunu belirttiğinizde, faturasız hatta geçiş yapmanız için kayıt oluşturacaktır
blank

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Hattını Faturasız hatta nasıl geçilir soranlar için; Vodafone’da da işlemi yine sadece hattın yasal sahibi yapabilir. Öncelikle hattın kullanıcısıysanız, hat sahibine durumu belirtin. Ardından Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş yapmak için müşteri hizmetlerini aramasını isteyin.

 • 542 müşteri hizmetlerini arayın ve temsilciye bağlanın
 • Talebinizi belirtin
 • Sizi ikna etmeye çalışacaktır, fakat geçiş yapmak istediğinizi tekrar belirtirseniz ilgili kayıtı oluşturacaktır
 • Bir kaç gün içerisinde ikna edilmek için geri dönüş ekibi tarafından aranırsınız
 • Talebinizin net olduğunu belirtirseniz faturasız hatta geçiş işleminiz yapılır
blank

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir? Faturasıza Geçiş

Faturasız hatta geçiş işlemi, Faturalı hattan faturasız hatta geçmek için Türk Telekom’da da yine benzer işlemleri yapmanız gerekiyor. Tabi yine hattın yasal sahibinin işlem yapması gerekmektedir.

 • 444 1 444 Müşteri hizmetlerini arayın ve temsilciye bağlanın
 • Faturasız hatta geçiş yapmak istediğinizi bağlandığınız müşteri temsilcisine belirtin
 • Müşteri temsilcisi sizi ikna etmeye çalışacaktır, kararınızın net olduğunu belirtin
 • Geçiş için gerekli işlemler yapılacaktır

Faturalıdan Faturasıza Geçiş Tarifeleri

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone için faturasıza geçiş tarifeleri, Faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmamdan önce faturasız paketler hakkında müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. Eğer yine aynı operatörü kullanacaksanız faturasıza geçiş yaptığınızda kullanacağınız tarifenin de seçimini yapabilirsiniz.

Geçiş yapmadan önce size son bir faturanın çıkacağını unutmayın. Bunun yanı sıra çıkacak olan son faturanızda ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini de gsm operatörü temsilcisine sorun.

Faturasız hatta geçerken dikkat etmeniz gereken şeyleri yukarıda sırası ile listeledik. Bu sayede faturasıza geçerken sürpriz bir fatura ile karşılaşmazsınız, detaylı bilgilere sahip olursunuz.

Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Faturasız hatta geçiş yaparken aslında sizden ceza ücreti alınmaz. Sadece size yapılan bir indirim ya da cihaz satın alma işlemi varsa yani taahhüt söz konusuysa bunların ücretini ayrıca vergileri ödersiniz.

Örneğin yeni satın aldığınız faturalı hattınıza taahhütlü bir paket yaparsanız ve taahhüt süresi dolmadan faturasıza geçiş yapmak isterseniz,

 1. Kaç ay indirim yapıldıysa bu indirimlerin ücreti çıkacak olan son faturaya eklenir
 2. Yeni alınan sim kartın vergileri
 3. Kullandığınız tarife ücreti
 4. Diğer vergiler

Olmak üzere ödeme yaparsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.