Bedava internet

Türk Telekom Puan Sorgulama – Öğrenme Ve Yükseltme

13 Temmuz 2020
Türk Telekom Puan Sorgulama – Öğrenme Ve Yükseltme

Gsm operatörü olarak Türk Telekom‘u kullananlar mobil hat kullanıcıları puan ile cihaz alabiliyorlar. Cihaz kampanyasına katılabilmek için yeterli puanınızın olması gerekiyor. Kullanıcılar Türk Telekom puan sorgulama işlemi sonucunda yeterli puana sahipse akıllı telefon alabiliyorlar.

Türkiye’de Gsm operatörleri, faturalı hat kullanan abonelerine taahhütlü yani taksitli cihaz satışı yapabiliyor. Bu cihaz bazen akıllı telefon, bilgisayar, modem ya da klavye olabiliyor. Cihaz almadan önce puan sorgulaması yapılıyor.

2020 Yılının En iyi akıllı telefonları

1- Puan Yükseltme

Akıllı Telefon almadan önce yeterli puana sahip olmanız gerekmektedir. Eğer yeterli puanınız yoksa puan yükseltmeniz gerekir. Türk Telekom Puan nasıl yükselir diye merak ediyorsanız cevabı çok basit.

Puan yükseltmek için aşağıdaki unsurlara dikkat etmek gerek,

  • Faturaları zamanında ödemek,
  • Banka ya da benzeri devlet/özel kurum ya da kuruluşa gecikmiş borcunuzun olmaması gerekir.
  • Hiç puanı olmayan biri, eğer bir kuruma borcunu geciktirmeden ödüyorsa ve Türk Telekom faturalarını da zamanında ödüyorsa rahatça bir telefon alabilir.

Eğer faturalarınızı gecikmeli ödüyorsanız yeterli puan birikmez. Puanınız yeterli olmaması durumunda da akıllı telefon alamazsınız.

2- Türk Telekom Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diğer firmalarda olduğu gibi Türk Telekom’da da Sms ile Puan sorgulama işleminde sadece hangi cihazları satın alabileceğinize dair bilgiler veriyor. Bunun dışında şu kadar puanınız var ya da benzeri bir cevap verilmiyor.

  • Türk Telekom müşteri hizmetlerinden ya da Cep merkezinden hangi akıllı cihazı satın alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bu sorgulamayı sadece hattın yasal sahibi yapabilir. Yalnızca hattın yasal sahibi fatura üzerine taahhütlü akıllı cihaz alışverişinde bulunabilir.

3- Türk Telekom Taahhütlü Tarifeler

Fatura üzerine bir cihaz aldığınızda taahhüt yapılır. Taahhüt bir nevi, söz/anlaşma manasındadır. Tabi ki cihaz alırken de bir tarife kullanıyorsunuz. Bu tarifeyi seçerken dikkat etmeniz gerekir.

Çünkü ilerleyen sürede taahhüt bitimine kadar bu paketi kullanacaksınız. Dakika, sms ve internet gibi içeriklerin size yeterli olacağı bir paket seçmenizde fayda var.

4- Türk Telekom Puan Ne İşe Yarar?

Puan bir nevi sizin kimliğinizdir. Ne kadar yüksek puana sahipseniz, Gsm operatörünüzün gözünde o kadar güvenilirsinizdir. Eğer puanınız yüksekse istediğiniz son model bir akıllı telefonu hattınız üzerine satın alabiliyorsunuz.

Taahhütlü satın aldığınız cihazların taahhüt süresi dolmadan iptal ederseniz ya da farklı bir operatöre geçiş yaparsanız yaptığınız taahhüdün maddeleri geçerlidir.

Bu yazımızda Türk Telekom puan sorgulama nereden yapılır anlattık. Hatırlatma: Puanınızı yükseltmek için faturalı hat kullanmanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.