Faydalı Bilgiler

Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası

Zaman zaman yaşanan Spotify internet bağlantısı yok hatası için çözüm yöntemleri burada. Peki Spotify bağlanıyor hatası çözümü nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı haberimizin devamında. Spotify internet bağlantısı yok iPhone ve Android telefonlarda sorun yaşayanlar aşağıdaki adımları uygulamalıdır.

Çevrimiçi müzik dinleme uygulamaları yokken insanlar çeşitli internet sitelerinden müzik dinliyorlardı. Son yıllarda Spotify gibi platformlardan çevrimiçi ve çevrimdışı müzik dinlemek mümkün hale geliyor. Hem bilgisayardan hem de telefondan kullanılabilen Spotify uygulamasından dilediğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Telefonundan rahat bir şekilde müzik dinlemek isteyenler, genelde Spotify uygulamasını kullanmaktadır. Müzik dinleme uygulaması denince akla ilk gelenlerden biri olan Spotify’da zaman zaman hata da yaşanabiliyor. Yaşanan hatalar arasında Spotify bağlantı yok hatası da yer alıyor.

Bu problem hem android hem de ios kullanıcıların yaşadığı problemlerden biridir. Çeşitli internet sitelerinde bunun için çözüm yöntemleri olsa da genelde bu yöntemler pek iş görmüyor. Bizler ise deneme yanılma yöntemi ile aşağıdaki yöntem ile problemi giderebileceğimizi deneyimledik.

Spotify İnternet Bağlantısı Yok

Bu problemin yaşanmasının nedeni genelde hücresel verinin bu uygulama için kapalı oluşundan dolayı oluyor. Yapmanız gerekenler ise;

  • Ayarlar menüsüne giriş yapın
  • Spotify uygulamasını bulup seçin
  • Sonrasında açılan ekranda Hücresel Veri ve Yerel Ağ seçeneklerini aktif edin.

Genelde uygulama ilk yüklendiğinde kullanıcılara bir kaç soru sorar. Uygulama yüklendikten sonra mobil veri ile uygulama kullanılamıyorsa hücresel veri kapalı olduğundan dolayı giriş yapılamıyor ya da hata yaşanıyordur.

Spotify Mobil Veride Çalışmıyor

Spotify mobil veride çalışmıyor, telefonun interneti ile çalışmıyor diyorsanız problemin nedeni uygulama için Hücresel Veri’nin kapalı oluşudur. Sotify mobil veride çalışmıyorsa yapmanız gereken adımlar yukarıdaki başlıklarda olduğu gibidir. Belirtilen adımları uygulamanız halinde sorun yaşamadan Sotify uygulamasını kullanabilirsiniz.

Spotify uygulamasında genelde ilk yüklendiğinde yaşanan problemlerden biridir. Problem buradaki adımları yapmanıza rağmen halen daha aynı hatayı veriyorsa uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer yeni bir güncelleme varsa Spotify uygulamasını güncelleyin.

Spotify internet bağlantısı yok sorunu çözümü

Sorun çözüm yöntemleri arasında aşağıdaki yöntemler de bulunmaktadır. Eğer üst kısımdaki yöntem çözüm olmadıysa bur başlık altındaki yöntemleri uygulamalısınız.

  1. Telefondan Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar (Daha Fazla) bölümüne giriş yapın.
  2. Mobil Ağ > İnternet için kullanılan SIM’i seçin.
  3. Erişim Noktası Adlarına giriş yapın > Burada Apn bilgileri vardır (İnternet, WAP, MMS, gibi).
  4. WAP ya da MMS seçilmiş ise APN’yi değiştirmek için “İnternet” yazısına dokunun. “İnternet” zaten seçilmişse, sadece WAP ya da MMS’i seçin ve sonra “İnternet” seçeneğine geri dönün.
  5. İşlemleri tamamladıktan sonra aktif olması için telefonu kapatıp açmanız gerekir.
  6. Bunları yaptıktan sonra spotify uygulamasını tekrardan açın problemin giderildiğini göreceksiniz.

Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası yaşanıyorsa problem çözümü için burada 2 farklı yöntemi açıkladık. Bu yöntemleri kullanarak sorunsuz şekilde Spotify uygulamasında müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu