Teknoloji Haberleri

Şekilli Sayı Yazma 2022 Şekilli Rakamlar ve Sayılar

Sayı yazı stilleri ile şekilli sayı yazma mümkündür. Çeşitli sosyal medya hesaplarında ya da herhangi bir yerde kullanmak için şekilli rakamlar nasıl yazılır? Şekilli sayı yazma ve farklı rakam yazılışları ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu başlık altında toplandı.

Çeşitli platformlarda kullanmak için sayıları şekilli yazmak istiyorsanız sizin için klavyede şekilli sayılar nasıl yazılır burada anlattık. Sosyal medya ve internet ortamında el ile yani normal gündelik hayatta kullandığımız el yazımızı kullanamıyoruz. Herkes doğal olarak sunulan yazı stilini kullanmak zorunda kalıyor. Eğer siz şekilli harf ve sayılar ile farklılık peşindeyseniz doğru yerdesiniz.

Oyun kullanıcı adınızda ya da sosyal medya hesaplarınızda biyografi ve isim yazarken şekilli nick oluşturmak istiyorsanız buradaki şekilli sayılar ile farkınızı gösterin. Buradaki şekilli sayılar ile instagram bio’nuz daha gösterişli duracak.

Unicode ile Şekilli Sayı Yazma

Şekilli istediğiniz rakamı yazma ve şekilli kullanıcı adı oluşturmak için ne yazık ki bilgisayarda kendiliğinden bulunan bir özellik yoktur. Bu durumda mevcut klavye ile yazdığımız yazılar düz yazı olarak çıkmaktadır. Ancak çeşitli internet siteleri ve araçlar ile şekilli süslü harf ve rakamlar yazmak mümkün. Bilgisayardan ve mobil cihazlardan kullanabileceğiniz Unicode internet sitesi ile birden fazla dilde harfleri ve sayıların yazılışını görebilirsiniz. Arapça, Suryanice, Rusça ve Roma alfabesinde hem harfleri hem de rakamları bu internet sitesinden görmek mümkündür.

Klavyede şekilli sayı yazma için kullanabileceğiniz internet siteleri olduğundan bahsetmiştik. Bunlar arasında en fazla çeşitlilik sunan ise Unicode sitesidir. Bu internet sitesinde birden fazla dilde sayı ve harflerin yazılışı bulunmaktadır. Arapça harfler ve semboller, Yunan sembolleri ve harfleri gibi çeşitli alfabelerden faydalanabilirsiniz.

Şekilli Nick Oluşturma Siteleri

Oyun ve sosyal medya hesaplarınızda şekilli ve desenli harfler ile adınızı yazmak isteyebilirsiniz. Bunun için çeşitli internet siteleri olsa da tek kalıp olduğundan dolayı farklı şekiller bulmak oldukça zorlaşıyor. Eğer aklınızda bir nick varsa aşağıdaki harfleri kullanarak bir nick oluşturabilirsiniz. İstediğiniz şekilde kelime yazmak da mümkün. Bu harflerle eğik şekilde italik biyografiye ve sosyal medya hesabı gönderilerinin üstüne yazı yazabilirsiniz.

  • a b c d e f g h i j k l m n o ö p r s ş t u v y z
  • α Ⴆ ƈ ԃ ҽ ϝ ɠ ԋ ι ʝ ƙ ʅ ɱ ɳ σ ρ ϙ ɾ ʂ ƚ υ ʋ ɯ x ყ ȥ
  • Ⓐ Ⓑ Ⓒ Ç Ⓓ Ⓔ Ⓕ Ⓖ Ğ Ⓗ ⓘ Ⓘ Ⓙ Ⓚ Ⓛ  Ⓝ Ⓞ Ⓟ Ⓡ Ⓢ Ⓣ Ⓤ Ⓥ Ⓨ Ⓩ Ⓧ Ⓨ Ⓠ Ⓦ
  • ƛ Ɓ Ƈ Ɗ Є Ƒ Ɠ Ӈ Ɩ ʆ Ƙ Լ ℳ Ɲ Ơ Ƥ Ʀ Ƨ Ƭ Ʋ Ɣ Ƴ Ȥ
  • ᴬ ᴮ ᶜ Ç ᴰ ᴱ ᶠ ᴳ Ğ ᴴ İ ᴵ ᴶ ᴷ ᴸ ᴹ ᴺ ᴼ Ö ᴾ ᴿ ˢ Ş ᵀ ᵁ Ü ⱽ ʸ ᶻ
  • ᴀ ʙ ᴄ ç ᴅ ᴇ ғ ɢ ğ ʜ ɪ̇ ɪ ᴊ ᴋ ʟ ᴍ ɴ ᴏ ö ᴘ ʀ s ş ᴛ ᴜ ü ᴠ ʏ ᴢ
  • A͛ B̴̧̫̖͍̰͎̱ ̖͕̼̝̗͘͝͡C̸̶̐̀͢͝ ͣͦÇ D ̸̨͠҉͘E ̷͔̺̲̊̍̆ͪͤ̏́͘F̽̂̇ ̎G̶ ̞̤̻͉͍Ğ͆ ̮̺̟̏̍ͭ̇̃Hͯ̅ ̊̒́İ͍ Ǐ̒͆̍ ̹͚̝͋J ̼͉̩̐K͆͂̌ ̷̢̛͢͡L̵͙̗̯̮̪͜ M̶̨͢͞ ̶̧̱͗̀ͫ́̄͢͟N̓̑̒ͣͧ Ơ̶̈̒͆ͯͣ̃̀̕ ̶̇̾͗ͨ҉̣̳͎̰͕Ȫ ̴̡̒͗͑ͪ̚P ̶̧͟R ̷̨͝҉̛͠S Ş̆͗ͧ̄́̐ T U ͠Ü̴̺̙̩̤̰ͪ͢͝ V̧̢͢͞͠ ̧͘Y̳ ̠̏̀Z

Eğer oyunlarda veya sohbet sitelerinde kullanabilmek için bir nick isimleri bulamadıysanız oyun nickleri başlığına bakabilirsiniz.

Şekilli Sayılar

Herhangi bir site ile uğraşmadan direkt olarak buradaki sayılardan kullanarak şekilli sayılar yazabilirsiniz. Bu şekilli rakamlarla isim yazma ya da numara yazma da mümkün. Aşağıdaki rakamların bazıları kalın puntolu bazıları el yazısı şeklinde bazıları da daire içinde.

Noktasal Sayılar:

⠂ ⠆ ⠇ ⠛  ⠟  ⠿  ⡿

Özel Karakterli Sayılar

㋀ ㋁ ㋂ ㋃ ㋄ ㋅ ㋆ ㋇ ㋈ ㋉ ㋊ ㋋

Havalı Şekilli Sayılar:

?ϩӠ५ƼϬ7?९⊘

Güzel İçinde Sayılar:

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

Parantez İçinde Sayılar:

⑴ ⑵ ⑶ ⑷ ⑸ ⑹ ⑺ ⑻ ⑼ ⑽

Siyah Daire İçinde Sayılar:

❶ ❷ ❸ ❹ ❺ ❻ ❼ ❽ ❾ ❿

Roman Rakamları:

Ⅰ  Ⅱ  Ⅲ  Ⅳ  Ⅴ  Ⅵ  Ⅶ  Ⅷ  Ⅸ  Ⅹ  Ⅺ  Ⅻ

Biraz Havada Kalan Sayılar:

¹  ²  ³  ⁰   ⁴  ⁵  ⁶  ⁷  ⁸  ⁹

Biraz Aşağıda Kalan Sayılar:

₀  ₁  ₂  ₃  ₄  ₅  ₆  ₇  ₈  ₉

Dairesinin İçi Boş Olan Sayılar:

⓵ ⓶ ⓷ ⓸ ⓹ ⓺ ⓻ ⓼ ⓽ ⓾

Farklı Şekilde Olan Sayılar:

θ  Ι  2  Э  Ч  Ƽ  б  ל   ȣ  ף

૦ ١  Ձ   ૩  મ   Ƽ   6  7  Ց   ୨

Arapça Sayılar:

١  ٢  ٣  ٤  ٥  ٦  ٧  ٨  ٩  .

Hazır Kesirler:

½ ¼ ¾ ⅓ ⅔ ⅕ ⅖ ⅗ ⅘ ⅙ ⅚ ⅜ ⅛ ⅝ ⅞

Yukarıda değişik küçük sayı şekilleri örnekleri verdik sayılarla isim yazma isterseniz de kullanabilirsiniz.

Farklı Rakam Stilleri

Farklı rakam stilleri ile çok farklı rakamlar yazabilirsiniz.

0̴̫̖͖̮̝̘̺̮̦̈́̀̒̽̈́͆͗͘ ̷̥̍̂̑̎̄̓͋1̶̛͖͎̮̰̀̈́̉̊̋͠ ̶͈̜͈̭̻͜͝2̵̹̙͔̥̹̻̑̋̑̅̋͌͠͝ ̴̧̝͙̦̅̉͝3̶͔̟̽̐̒̃̓̈̈͑́̒ͅ ̴̘̮̼͍̈́͐͆̔̈́͠4̶̫͙͎̥̲͛͆̊̊͝ ̵̧̯̻̰͔̀̈́͜5̷͔͑́̈́̀́̈́́́͝ ̵̛͇̭̽͛̀͂̀̿̿͐̕6̴̛̜̫̥͔͍͈̣̉̅͊͠ͅ ̷̢̢̪͎̹͓̘̠͚͖̂̈̊̂͐́̍̈͝7̷̫́͑͑̀̉ ̴̯͔̜̣͐̈́̕8̶͓̲̮̱̭̳̮̮̼̗͒̇͒̋́̂̾͗͂̽ ̶̢̥̹̭͉̥͚̒̽̒͂̋͝ͅͅͅ9̸̛͕͉͋̔̎́̇͘

⊘ ? ϩ Ӡ ५ Ƽ Ϭ 7 ? ९

0͢ 1͢ 2͢ 3͢ 4͢ 5͢ 6͢ 7͢ 8͢ 9͢

0͢ 1͢ 2͢ 3͢ 4͢ 5͢ 6͢ 7͢ 8͢ 9͢

0̳ ̳1̳ ̳2̳ ̳3̳ ̳4̳ ̳5̳ ̳6̳ ̳7̳ ̳8̳ ̳9̳

?̷ ?̷ ?̷ ?̷ ?̷ ?̷ ?̷ ?̷ ?̷ ?̷

0̶ ̶1̶ ̶2̶ ̶3̶ ̶4̶ ̶5̶ ̶6̶ ̶7̶ ̶8̶ ̶9̶

₀ ₁ ₂ ₃ ₄ ₅ ₆ ₇ ₈ ₉

0 ⇂ ᄅ Ɛ ㄣ ގ 9 ㄥ 8 6

? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

0 ⇂ ᄅ Ɛ ㄣ ގ 9 ㄥ 8 6

0̼ 1̼ 2̼ 3̼ 4̼ 5̼ 6̼ 7̼ 8̼ 9̼

0͆ 1͆ 2͆ 3͆ 4͆ 5͆ 6͆ 7͆ 8͆ 9͆

0͓̽ 1͓̽ 2͓̽ 3͓̽ 4͓̽ 5͓̽ 6͓̽ 7͓̽ 8͓̽ 9͓̽

0̾ ̾1̾ ̾2̾ ̾3̾ ̾4̾ ̾5̾ ̾6̾ ̾7̾ ̾8̾ ̾9̾

Şekilli Sayı Yazma

Şekilli sayı yazma tipleri için aşağıdaki şekilli sayıları kullanabilirsiniz. Ayrıca yine yukarıdaki farklı fontlardaki sayıları kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz yazı stilini kopyalamak olacak. Böylece şekilli sayı tipi değiştirme mümkün.

0̾ ̾1̾ ̾2̾ ̾3̾ ̾4̾ ̾5̾ ̾6̾ ̾7̾ ̾8̾ ̾9̾

0͓̽ ͓̽1͓̽ ͓̽2͓̽ ͓̽3͓̽ ͓̽4͓̽ ͓̽5͓̽ ͓̽6͓̽ ͓̽7͓̽ ͓̽8͓̽ ͓̽9͓̽

0͎ ͎1͎ ͎2͎ ͎3͎ ͎4͎ ͎5͎ ͎6͎ ͎7͎ ͎8͎ ͎9͎

0̊⫶ 1̊⫶ 2̊⫶ 3̊⫶ 4̊⫶ 5̊⫶ 6̊⫶ 7̊⫶ 8̊⫶ 9̊⫶

0⊶ ⊶1⊶ ⊶2⊶ ⊶3⊶ ⊶4⊶ ⊶5⊶ ⊶6⊶ ⊶7⊶ ⊶8⊶ ⊶9

0⨳ ⨳1⨳ ⨳2⨳ ⨳3⨳ ⨳4⨳ ⨳5⨳ ⨳6⨳ ⨳7⨳ ⨳8⨳ ⨳9

⦑0⦒ ⦑1⦒ ⦑2⦒ ⦑3⦒ ⦑4⦒ ⦑5⦒ ⦑6⦒ ⦑7⦒ ⦑8⦒ ⦑9⦒

『0』 『1』 『2』 『3』 『4』 『5』 『6』 『7』 『8』 『9』

Şekilli sayı yazma genelde Nick oluşturma ya da benzeri platformlarda kullanılıyor. Şekilli sayı yazmak isteyenler buradaki rakamlardan faydalanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu