Bildirimlerim

Saçı Uzun Gösteren 5 Farklı Model

27 Kasım 2019
Saçı Uzun Gösteren 5 Farklı Model

Saç modelleri özellikle de kadınlar için büyük bir öneme sahiptir. Fakat nasıl bir yüz hattına sahip olunduğu da merak konusu olabilmektedir. Eğer ki yuvarlak yüz tipine uygun saç modelleri arıyorsanız ve böyle bir yüze sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, öncelikle bunun onayından geçmeniz gerekir. Nasıl bir yüz hattına sahip olduğunuzu anlamak için aynanın karşısına geçebilir, kulaklarınızı tamamen görünecek bir biçimde açarak, yanaklarınıza bakabilirsiniz.

Eğer ki ayna karşısında gördüğünüz ifade oldukça dolgun yanaklardan ibaret ise, evet siz yuvarlak bir yüz hattına sahipsiniz. Ama bununla da yetinmek istemezseniz, bir mezura alarak, elmacık kemiklerinizi ölçebilirsiniz. Mezurayı elmacık kemiklerinizin üstünde ve aynı zamanda çok az bir şekilde de gözlerinizin altında tutarak diğer tarafa kadar ölçebilirsiniz.

Sonra da çenenizin en geniş bölümlerini ölçüp, tüm yüz uzunluğunu da alın ortasından çenenizin en ucuna kadar ölçerek, ardından edindiğiniz ölçü bilgilerine göre yüzünüzde bulunan elmacık kemiklerinizin ve çenenizin genişliğinizin ölçüsüyle yüzünüzün uzunluğu birbirine yakın ise yuvarlak bir yüze sahip olduğunuzu tescillemiş olacaksınız.

Dolgun Yanaklar ve Yuvarlak Bir Yüz İle Kendinizi Daha Uzun Göstermenin Yolları

Diğer yüz hatlarına oranla daha kilolu gösteren bu yüz şeklini, olduğundan daha uzun bir hale getirmek istiyorsanız, yuvarlak yüz şekline uygun saç modelleri arasında tepeden toplanan saçlar ilk sırada gelecektir. Saçlarınızı yüksek bir topuzla veya at kuyruğu ile toplayarak daha uzun bir yüz hattı edinebilirsiniz. Perçem isteyenler için ise düz ve kut katlar, sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bunların yanı sıra saçlarınıza hafif maşa atarak veya kabarık katlarla şekil vererek de daha uzun bir yüz hattına sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.