Teknoloji Haberleri

Ram Markası Öğrenme

Başlıklar

Ram Markası Öğrenme, Bilgisayarlarda bulunan bir donanım değiştirirken uygun marka ve modeli bulmanız gerekir nasıl ram markası öğrenilir ? Ram değiştirmeden önce dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni bir RAM ile eskisini değiştirmeden önce, bilgisayarınıza ait RAM bellekte yer alan marka ve model bilgilerini bilmeniz gerekir. Bilgisayar donanımını değiştirmeden önce ram öğrenme ve ram markası nasıl öğreniriz gibi detaylara ulaşılmalıdır. Bilgisayarımdaki ram Ddr2, ddr3, ddr4 ya da ddr5’mi marka ve model bilgilerine nasıl ulaşırım sorularınızın yanıtına buradan ulaşabilirsiniz.

RAM belleği özetle, bilgisayarınızın geçici hafızası olarak tanımlayabiliriz. Açık durumdaki bir pc kapanana kadar yaptığınız tüm işlemler ve arka plan işlemleri, RAM bellek üzerine kaydedilmektedir. Güç düğmesine bastığınız anda ise o an çalışan oyun, program ve sekmeler bellekten silinmiş olur.

Bilgisayarın Ram Özelliklerini Öğrenme 2024

Ram markası ve modelimi öğrenme işleminden önce, RAM bellek kullandığınız bilgisayarın performansını belirleyen en önemli parçalardan biridir. RAM bellek, bilgisayarın anakartında bulunan slotlara takılarak kullanılır. Belleğiniz ne kadar yüksek olursa kullanırken alacağınız performans da buna dayalı olarak yükselir. En iyi ve doğru RAM bellek modeli için ilk olarak doğru marka ve modeli bulmalısınız.

RAM bellek marka ve modelini öğrenmek için uygulanacak adımlar;

RAM Bellek Markası Öğrenme

Bilgisayar RAM Bellek Markası Öğrenme

Bilgisayarımdaki ram markamı nasıl öğrenirim ? bilgisayardaki takılı bulunan RAM belleğin markasını programsız öğrenmek için ilk olarak bilgisayarınızı başlatmalısınız. Bilgisayar açıldıktan sonra aramam kısmına gelip CMD yazın ve aratın. Ardından komut istemini “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğiyle çalıştırın. Açılan ekranda RAM markasını sorgulama için “wmic memorychip get devicelocator, manufacturer” komutunu yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda ram markasını ve ram detaylarını öğrenebilirsiniz.

Ram Bellek Modeli Öğrenme

Bilgisayarınızda bir parça ya da donanım değiştirmeden önce birçok detaya dikkat etmeniz gerekir. Genelde bilgisayarlarda değiştirilen parça Ram oluyor. bilgisayarımın ram markasını nasıl öğrenirim diye soruyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterli. Öncelikle sahip olduğunuz RAM bellek modelini doğru şekilde kontrol edip öğrenmeniz gerekir. RAM bellek uyum sorunu yaşamamak için bunu yapmanız gerekir. Çünkü uyum sorunu olması halinde bilgisayar performansını olumsuz etkileyecektir. RAM bellek modeli öğrenme için aşağıdaki adımları uygulayın.

RAM bellek modelini öğrenmek için ilk olarak bilgisayarınızın açık olması gerekmektedir. Ardından görev yöneticisini açıp performans menüsüne giriş yapmalısınız. Sol kısımda bulunan sütundan belleği seçin ve sağ üstteki bilgiye bakın. Burada size belleğinizin türü ve kaç GB olduğuna dair bilgiler yer almaktadır. Bu sayfada Ram belleğinizin kaç GB olduğu, daha sonra ise hangi model olduğu bilgisi bulunmaktadır.

*Görev yöneticisini açmak için CTR+ALT+DEL tuşlarına aynı anda basmanız gerekir.

Ram Kaç GB Öğrenme

blank
Ram Kaç GB Öğrenme

Bilgisayarınızda ya da Laptop’ta bulunan Ram’in kaç GB olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları sırası ile uygulamanız gerekir.

Görev yöneticisine giriş yapın,
Üst kısımdaki menüden Performans,
Açılan yeni sayfadan sol kısımda kırmızı kutu içinde gösterilen performans kısmına bakarak kaç GB ram’inizin olduğunu ve o an ne kadarının kullanıldığını görebilirsiniz.

Bilgisayarın ne kadar ram kullandığına bakma işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu