Bildirimlerim

Perma Saç Modeli Nasıl Yapılır? 4 saatte büyük değişim

23 Kasım 2019
Perma Saç Modeli Nasıl Yapılır? 4 saatte büyük değişim

Düz saçlı olan çoğu kadın mutlaka permayı hayatlarının bir döneminde deneyimlemektedir. Perma saçlarda uzun zaman kalan bir uygulama olduğu için saçlarınıza bu dönemde farklı bakımlar uygulamalısınız. Perma saçların bakımı için uygulama sonrasında saçlarınızın nem dengesini korumanız gerekmektedir.

Saçlar perma yapılırken sizi bambaşka bir havaya kavuştururken aynı zamanda ister istemez men kaybı yaşamaktadır bu nedenle saçlara uygulama sonrasında haftada birkaç kez nem maskeleri yapmanız gerekmektedir. Bu nem maskelerini uyguladıktan sonra saçlarınızı sıcak bir havlu ile kapatırsanız çok daha olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Eğer perma saçları kullanmaya karar vermiş iseniz normalden biraz daha fazla saçlarınıza bakım yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Perma Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınıza yapılan permanın çok daha uzun süre kalıcı olması ve saçlarınızın canlı gözükmesi için nemlendirme yaptıktan sonra perma saçların bakımı için doğru şampuanı seçmelisiniz. Bunun için mutlaka kuru saçlar için olan ürünleri tercih etmelisiniz. Eğer nem maskesi yapmaya vaktiniz yok ise bu şekilde denge sağlamış olacaksınız.

Son dönemlerde permalı saçlar için özel ürünler üreten firmalardan bakım ürünleri alarak doğru bakımları da kolaylıkla yapmanız mümkündür.  Ayrıca her saç yıkamanızı iki kere yapmalısınız.  Saçlarınızın sağlığını korumak için bakım yağları kullanarak saç uçlarınıza ve boylarına uygulayabilirsiniz.

Uygulayacağınız bu yağlar saçlarının parkalığını artıracak ve sağlıkla uzamasına katkı sağlayacaktır. Eğer tüm bu uygulamalara rağmen uç kısımlarda hala yıpranmış bir görünüm var ise düzenli olarak birkaç santim kestirmeniz faydalı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.