Bildirimlerim

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?, Kullanmak mümkün

07 Kasım 2019
İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?, Kullanmak mümkün

Whatsapp hemen hemen herkesin telefonunda yüklü olan uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulama çok internet harcıyor. Peki Whatsapp’ı internet paketi olmadan kullanmak mümkün mü? İnternet Olmadan Whatsapp Kullanmanın Yolu Nedir? Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır? Bir çok kişi Whatsapp uygulamasının internetsiz kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor. Bütün meraklarınızın cevabını tek başlıkta yayınladık.

Whatsapp internetsiz kullanma, son dönemlerde en çok yüklenen uygulama yine Whatsapp oldu. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulama da yine Whatsapp. Milyarlarca kullanıcının telefonunda yüklü olan bu uygulamayı kullanmak için internetinizin olması gerekiyor. İnternet paketiniz bittiğinde Whatsapp uygulamasından da iletişim sağlanamıyordu. Artık Whatsapp internet ayarlarını yaparak sınırsız interneti Whatsapp uygulamasında kullanabilirsiniz. Bu konumuzda internet olmadan WhatsApp nasıl kullanılır? Sorusuna cevapladık.

Whatsapp internetsiz Nasıl Kullanılır?

Whatsapp internetsiz kullanım için bazı ayarlamalar yapmak gerekli. Whatsapp internet ayarları ile sadece Android telefon kullananlar internetsiz kullanım yapabiliyorlar. Whatsapp internetsiz kullanma ayarları için alt kısımdaki listede yer alan ayarların yapılması gerekir.

  • Android cihazınızda ilk olarak Ayarlar menüsüne girin.
  • Ayarlar menüsü açıldıktan sonra ayarlar – bağlantılar – mobil ağlar bölümüne giriş yapın.
  • Mobil ağlar menüsünden Erişim Noktası Adları yazan başlığa giriş yapın.
  • Erişim noktası adları bölümünde ekranın sağ üst bölümünde yer alan ‘Ekle’ seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda yer alan ekranı alt kısımdaki gibi doldurun

İsim: Whatsapp APN: İnternet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı Noktası: 8080

  • Bu işlemi de yaptıktan sonra kayıt edin ve Erişim Noktası Adları bölümünden Whatsapp ayarlarını seçip aktif edin.

Bu şekilde Whatsapp’a internetiniz olmasa dahi erişim sağlayabilirsiniz. Mobil veri ile alakalı sorun yaşarsanız yine Erişim Noktası Adları kısmından eski erişim noktasını seçmeniz gerekir.

İşinize yarayacak haberler için sayfa bildirimlerini kabul edin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.