Bildirimlerim

Elbise Seçimine Göre 7 Saç Modelleri

19 Kasım 2019
Elbise Seçimine Göre 7 Saç Modelleri

Bayanların kendilerini en şık ve en özel hissettikleri kıyafetler olan abiye kıyafetler ile kullanılacak saç modeli de çok önemlidir. Abiye kıyafet ile bu kıyafette kullanılacak saç modeli birbirini tamamlamaktadır. Abiye kıyafetlerde tercih edilen saç modelleri doğal saç modelleri olmaktadır. Kuaförde yapıldığı belli olmayan, kalıp gibi durmayan abiye kıyafetler için saç modelleri tercih edilen modellerdir.

 Uzun saç modellerinde iri ve doğal dalgalı saç modelleri abiye kıyafetlerde şık duran bir saç modelidir. Saç rengi fark etmeksizin uzun saçlarda düz saç modeli ya da dalgalı saç modeli sık kullanılmaktadır. Abiye kıyafetlerde en sık kullanılan saç modeli geçmişten beri topuz saç modelidir. Ensede yapılan topuz ve dağınık topuz modeli doğal görünümlü topuz modelleridir ve vazgeçilmeyen abiye kıyafet saç modelleridir.

blank

Abiye Elbise Modeline Göre Saç Modeli

Abiye kıyafetin şıklığını arttıran en önemli ayrıntı saç modelidir. Abiye kıyafet ile hangi saç modelinin kullanılacağı abiye kıyafetin modeline göre seçilmelidir. Boğazlı, kapalı yaka ve uzun kollu abiye kıyafetlerde salık saç modeli pek tercih edilmez. Bu model abiye elbiselerde topuz ya da şık atkuyruğu saç modelleri abiye kıyafetin şıklığını arttırmaktadır.

Yakası açık, straplez, kolsuz ve askılı abiye kıyafetlerde salık düz ve doğal dalgalı saçlar şık ve zarif bir görüntü sağlamaktadır. Bu modeldeki abiye kıyafetlerde topuz ve at kuyruğu modelleri de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Özel gün ve gecelerde abiye elbiseler için saç modelleri seçerken abiye kıyafetin modelini göz önünde bulundurmak gerekir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.